Poniedziałek, 24 stycznia 2022. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Z okresu przedświątecznego chętnie korzystają złodzieje i oszuści

2021-12-08 11:01:55 (ost. akt: 2021-12-08 11:04:50)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Pixabay

Podziel się:

Złodzieje i oszuści nie robią sobie przedświątecznej przerwy. Ich działania w tym okresie zwykle się nasilają. Musimy więc być czujni i roztropni, by nie dać się wykorzystać.

Od włamywaczy, kieszonkowców i złodziei torebek po oszustów internetowych – grudzień to dla nich dobry czas. Warto zatem zachować szczególną ostrożność, by nie zasilić portfela przestępcy przed świętami.

Oto kilka przykładów zdarzeń na terenie Mławy. Kilka dni temu, nieznany sprawca włamał się do pomieszczenia gospodarczego na prywatnej posesji i ukradł przechowywany tam motocykl typu cross koloru czerwono – czarnego.

W miniony piątek wieczorem, na ul. Żwirki w Mławie, nieznany sprawca ukradł z zaparkowanego, otwartego samochodu damską torebkę, w której były dokumenty, dwa telefony komórkowe oraz portfel.

Mieszkanka Mławy, korzystając z popularnego portalu ogłoszeniowego, wystawiła na sprzedaż buty dziecięce. Po chwili otrzymała wiadomość, by otworzyła skrzynkę mailową i zaakceptowała sprzedaż.

Kobieta otworzyła wiadomość przesłaną z nieznanego adresu oraz załączony link. Wypełniając kolejne pola formularza, podała dane karty oraz potwierdziła przesyłane kody autoryzacyjne przelewu. W ten sposób straciła z konta kilka tysięcy złotych.

We wszystkich sprawach postępowanie prowadzi mławska komenda Policji. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności:

- zostawiając samochód na parkingu lub choćby na chwilę z niego wychodząc, zabierajmy wartościowe przedmioty, tj. torebka, portfel, telefon;

- idąc na zakupy, zabierajmy tylko taką ilość gotówki, która jest nam niezbędna. Kartę zbliżeniową trzymajmy w zabezpieczającym sygnał etui;

- robiąc zakupy przez Internet wybierajmy wyłącznie sprawdzone strony i zaufanych sprzedawców. Nie korzystajmy z gotowych linków do realizacji przelewów, które otrzymujemy w wiadomościach.
Asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB