Poniedziałek, 24 stycznia 2022. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Miał ćwierć miliona w organizmie

2021-12-07 10:54:35 (ost. akt: 2021-12-07 11:06:55)

Autor zdjęcia: materiały KAS

Podziel się:

Funkcjonariusze Mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) udaremnili przemyt ponad 1,25 kg kokainy. Narkotyki „przewoził” Nigeryjczyk w butach oraz we własnym organizmie. Przemytnik trafił do aresztu na razie na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Działu Granicznego Realizacji Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) pełniący służbę na  Lotnisku Chopina w Warszawie, wytypowali do kontroli celnej 36-letniego obywatela Nigerii z kartą pobytu Rzeczypospolitej Polskiej.

Uwagę funkcjonariuszy zwrócił kierunek przylotu z kraju podwyższonego ryzyka przemytu narkotyków (Gujana Francuska) oraz nerwowe zachowanie podróżnego.


Podjęta przez funkcjonariuszy decyzja o kontroli bagażu okazała się strzałem w dziesiątkę. Między odzieżą, w dwóch sportowych butach, ukrytych było 42 owalnych kapsułek zawierających białą substancję.

Wstępne badania wykonane narkotestem potwierdziły, że to kokaina, co została potwierdzone w Centralnym Laboratorium Celno-Skarbowym.

Funkcjonariusze podjęli decyzję o przewiezieniu podróżnego do szpitala, celem wykonania badania na obecność narkotyków w organizmie. Wyniki tomografii komputerowej przewodu pokarmowego potwierdziły podejrzenia funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Mężczyzna w swoim organizmie przemycał aż 43 kapsułki kokainy.

Nigeryjczyk przemycał łącznie 85 kapsułek kokainy o czarnorynkowej wartości pół miliona złotych.

Za próbę przemytu takiej ilości narkotyków, mężczyźnie grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Podróżny przez sąd został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB