Czwartek, 27 stycznia 2022. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

To była lekcja… w mławskim ratuszu [ZDJĘCIA]

2021-12-03 18:51:20 (ost. akt: 2021-12-04 09:13:12)

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

Uczniowie trzech klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie odbyli interesującą lekcję wiedzy o społeczeństwie, bo nie była to "sucha" teoria, a praktyka. Odwiedzili bowiem ze swoją nauczycielką Urząd Miasta Mława.

Z inicjatywy nauczycielki Niny Maciak jej podopieczni z trzech klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie przyszli w tym tygodniu na lekcje wiedzy o społeczeństwie do Urzędu Miasta Mława.

W ratuszu dowiedzieli się, czym się zajmują pracownicy poszczególnych wydziałów magistratu oraz dwa ważne organy władzy, jakimi są Rada Miasta Mława (władza uchwałodawcza) oraz Burmistrz Miasta Mława (władza wykonawcza).

Trzy grupy uczniów oprowadził po ratuszu Krzysztof Napierski z Wydziału Komunikacji Społecznej i Medialnej Urzędu Miasta Mława.

Przedstawił im zakres działań poszczególnych wydziałów i przybliżył historię sali ślubów – największego pomieszczenia w ratuszu.

Przewodnik opowiedział także o zadaniach realizowanych przez radę miasta i burmistrza oraz zachęcał młodych gości, aby sami również włączali się w życie społeczne miasta, a być może nawet spróbowali swoich sił w działalności samorządowej – na przykład jako radni Młodzieżowej Rady Miasta.

Dwie z trzech grup miały też możliwość rozmowy z Burmistrzem Miasta Mława Sławomirem Kowalewskim, który dokładnie 1 grudnia br. obchodził piętnastolecie sprawowania tego urzędu.

Na pamiątkę wizyty każdy z uczniów otrzymał bogato ilustrowany przewodnik „Mława. Poznaj miasto”, który z pewnością będzie dla nich także przydatnym źródłem informacji.
KN / KSMKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB