Poniedziałek, 24 stycznia 2022. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Od 7 do 17 grudnia kasy w mławskim ratuszu nieczynne

2021-12-03 18:33:32 (ost. akt: 2021-12-03 18:39:32)
Kasy Urzędu Miasta Mława będą nieczynne

Kasy Urzędu Miasta Mława będą nieczynne

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

Z powodu prac remontowych w Urzędzie Miasta Mława od 7 do 17 grudnia 2021 r. kasy w ratuszu nie będą czynne. UMM zachęca do korzystania z bankowości elektronicznej. Osoby preferujące gotówkę mogą dokonywać wpłat w Banku Santander przy ul. Lelewela 1 w Mławie, gdzie nie jest pobierana prowizja. Wszystkie pozostałe sprawy w urzędzie będą realizowane.

Urząd Miasta Mława przypomina, że opłaty z tytułu podatków można uiszczać przelewem na konto.

Jeśli ktoś nie posiada własnego konta bankowego, to zgodnie z ordynacją podatkową, zapłaty podatku za niego ze swojego konta może dokonać członek jego najbliższej rodziny, tj. małżonka lub małżonek podatnika, jego zstępny (dziecko), wstępny (rodzic), pasierb, rodzeństwo, ojczym czy macocha.

"Nasz podatek może ze swojego konta bankowego opłacić także ktoś inny, czyli blisko niespokrewniona z nami osoba (np. sąsiad). Należy jednak pamiętać o tym, aby w tym przypadku kwota podatku nie przekroczyła 1000 zł" - piszą urzędnicy UMM.

Indywidualne numery kont są podane w decyzjach, które dostarczono do wszystkich podatników. Każdy z właścicieli nieruchomości ma także indywidualny nr konta wpłat za odbiór odpadów.

Osoby, które chcą przypomnieć sobie ten numer lub kwotę opłaty, albo podatku, UMM prosi, by kontaktowały się telefonicznie z pracownikami Wydziału Finansów. Aby uzyskać informację, urzędnikowi trzeba będzie podać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz nr PESEL.

Opłaty skarbowej za wydanie np. zaświadczenia o zameldowaniu lub odpisu aktu stanu cywilnego, można dokonać przelewem na konto bankowe Urzędu Miasta Mława o numerze: 70 1090 2604 0000 0001 3379 7826.

Kopię potwierdzenia wpłaty należy dołączyć do składanego wniosku. Informacje na temat dokumentów potrzebnych do uzyskania zaświadczeń UMM publikuje w Poradniku Interesanta na swojej stronie internetowej.

Tam także można pobrać formularze wniosków o wydanie odpisu aktu stanu cywilnego i o wydanie dowodu osobistego. Te oraz inne druki w wersji papierowej są dostępne w siedzibie Wydziału Spraw Obywatelskich i Urzędu Stanu Cywilnego w parku.

Wiele spraw z zakresu rejestracji stanu cywilnego oraz spraw obywatelskich można załatwić bez konieczności wychodzenia z domu, posiadając narzędzie autoryzacji jakim jest Profil Zaufany.

Stawki opłat skarbowych:
Opłata za wydanie zaświadczenia o zameldowaniu - 17 zł.
Opłata za wydanie odpisu aktu stanu cywilnego (urodzenia, ślubu, zgonu):
33 zł – za wydanie odpisu zupełnego
22 zł – za wydanie odpisu skróconego.
KSM, WSO

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB