Czwartek, 27 stycznia 2022. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Pijany kierowca próbował przekupić policjantów

2021-11-22 12:11:35 (ost. akt: 2021-11-22 12:14:48)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Policjanci ruchu drogowego mławskiej komendy Policji zatrzymali do kontroli nietrzeźwego obywatela Ukrainy, który dzień wcześniej przekroczył granicę Polski. Mężczyzna powinien przebywać na kwarantannie. Zamiast tego jeździł ulicami Mławy mając w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Zatrzymany próbował przekupić policjantów.

Do zdarzenia doszło wczoraj - w niedzielę 21 listopada rano w Mławie.

Patrol ruchu drogowego zauważył podejrzanie zachowującego się kierowcę volkswagena i natychmiast zatrzymał go do kontroli.

Jak się okazało, ze kierownicą auta siedział 25-letni obywatel Ukrainy. W organizmie miał ponad 1,3 promila alkoholu. Jak oświadczył interweniującym policjantom, zanim wsiadł za kierownicę, pił piwo i wódkę.

Zatrzymany mężczyzna dzień wcześniej przekroczył granice Polski, powinien przebywać na kwarantannie.

W trakcie interwencji proponował policjantom pieniądze w zamian za odstąpienie od czynności. Był zaskoczony, gdy dowiedział się, że zostaje zatrzymany za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości oraz próbę wręczenia policjantom korzyści majątkowej.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Ponadto odpowie przed sądem za niestosowanie się do nakazu odbycia kwarantanny. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.
Informacja KPP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB