Czwartek, 27 stycznia 2022. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Mławianka pożegnała swojego Prezesa

2021-11-22 10:26:56 (ost. akt: 2021-11-22 11:22:47)
Mławianka Mława pożegnała uroczyście swojego prezesa. Kadry z filmu klubu

Mławianka Mława pożegnała uroczyście swojego prezesa. Kadry z filmu klubu

Autor zdjęcia: kadr z filmu klubu Mławianka Mława

Podziel się:

Mławianka Mława uroczyście pożegnała w ubiegłym tygodniu swojego prezesa Wiesława Chrzczona, który zmarł 17 listopada. Był wybitną postacią mazowieckiej piłki nożnej, działaczem, który przez lata wspierał swój ukochany klub. Miał 68 lat.

Wiesław Chrzczon 1953-2021

Nie żyje prezes Mławianki Mława Wiesław Chrzczon. Był aktywnym działaczem na rzecz rozwoju piłki nożnej i ogromnym wielbicielem swojego klubu Mławianka Mława, dla którego poświęcał swój czas i energię.

Trenerzy, piłkarze, działacze oraz kibice Mławianki wysoko cenili jego pracę. Nie tylko pożegnali go w piękny, wzruszający sposób, ale też zadedykowali mu swój pierwszy, po jego śmierci mecz, w którym pokonali Ząbkovię Ząbki 2:0. Bramki strzelili w nim Michał i Mateusz Stryjewscy.

Mławianka Mława otrzymuje kondolencie od innych klubów piłkarskich Mazowsza.

Wiesław Chrzczon był prezesem Mławianki Mława od czerwca 2018 roku. Wybrano go po odejściu z tej funkcji Krzysztofa Osieckiego i jego zastępcy Grzegorza Szczepkowskiego.

Przez kolejne lata nowy prezes dał się poznać jako oddany klubowi aktywny działacz. Mławianka boleśnie odczuła Jego stratę.

Po tragicznej wiadomości o Jego śmierci piłkarze napisali na swoim profilu Facebook: "Z ogromnym bólem i żalem informujemy, że w dniu dzisiejszym zmarł nasz Prezes Wiesław Chrzczon. Rodzinie oraz najbliższym składamy wyrazy współczucia. Społeczność MKS Mławianka Mława”.

Także opisując swój niedzielny mecz, rozpoczęli relację słowami: "Za nami wyjątkowy mecz, pierwszy bez świętej pamięci prezesa Wiesława Chrzczona.

Na trybunach panował ogromny smutek, nie zabrakło minuty ciszy ku czci zmarłego działacza. Piłkarze zrobili jeszcze jedną ważną rzecz – sięgnęli po zwycięstwo w batalii z wysoko notowano konkurentem. Oczywiście sukces zadedykowali prezesowi."

Wiesław Chrzczon niemal od zawsze był wielkim miłośnikiem piłki nożnej i nie tylko prezesem, ale też największym kibicem Mławianki Mława. Przyczynił się do wielu jej sukcesów.

Zanim został prezesem tego klubu, był piłkarzem (występował na pozycji napastnika w Mławiance), sędzią (prowadził mecze na poziomie trzeciej ligi) i trenerem, wieloletnim działaczem Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej oraz przewodniczącym Kolegium Sędziów COOZPN.

Jego działalność na rzecz piłki nożnej została zauważona, był między innymi nominowany w plebiscycie na Osobowość Roku 2020 za łączenie biznesu ze wspieraniem lokalnych drużyn sportowych.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB