Wtorek, 25 stycznia 2022. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Mławscy policjanci zatrzymali w Wiśniewie... Donalda Tuska

2021-11-20 17:08:32 (ost. akt: 2021-11-20 17:40:26)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Podziel się:

Mławscy policjanci zatrzymali dzisiaj przed południem na krajowej siódemce, w Wiśniewie, kierowcę, który przekroczył prędkość. Jechał 107 km na godzinę w terenie zabudowanym. Kierowcą tym okazał się przewodniczący Platformy Obywatelskiej, sprawujący najdłużej urząd premiera w III RP, Donald Tusk.

Tożsamości zatrzymanego przez patrol policji 64-letniego kierowcy skody co prawda nie potwierdziła asp. szt. Anna Pawłowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie, bo na to nie pozwalają obowiązujące przepisy.

Jednak sam Donald Tusk napisał na tweetterze: "Jest przekroczenie przepisu drogowego, jest kara zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące plus 10 punktów i mandat. Adekwatna. Przyjąłem ją bez dyskusji."


Rzeczniczka mławskich policjantów potwierdza, że zatrzymany kierowca przyjął karę za przekroczenie prędkości bez sprzeciwu. Nie powiedział, dlaczego jechał tak szybko.

Asp. szt. Anna Pawłowska potwierdziła też, że 64-latek jechał z prędkością 107 kilometrów na godzinę.

— W tym miejscu bardzo często dochodzi do przekroczenia prędkości, mimo że są tam zwężenia i wysepki — mówi asp. szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie. — Nasi policjanci o tym doskonale wiedzą, dlatego są tam częste kontrole. Dzisiaj także około godz. 11.00 udali się na krajową siódemkę i w miejscowości Wiśniewo sprawdzali prędkość, używając urządzenia laserowego. W pewnym momencie zauważyli kierowcę, który jechał 107 km na godzinę. Zatrzymali pojazd. 64-letni kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych, 10 punktami karnymi i zostało mu odebrane prawo jazdy na 3 miesiące.

Kiedy w Polsce traci się prawo jazdy?


Przepisy ruchu drogowego określają sytuacje, w których kierowcom może zostać zabrane lub cofnięte prawo jazdy.

Policjant ma prawo do odebrania prawa jazdy podczas kontroli m.in., gdy nastąpiło przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o minimum 51 km/h lub gdy kierowca spowoduje wypadek drogowy, kolizję lub zagrożenie w ruchu drogowym.

Prawo jazdy może zostać odebrane również, gdy występuje uzasadnione podejrzenie, że kierujący pojazdem jest pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających, prawo jazdy jest zniszczone w stopniu uniemożliwiającym odczytanie, istnieje prawdopodobieństwa podrobienia lub przerobienia prawa jazdy lub upłynął termin ważności dokumentu.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB