Czwartek, 9 grudnia 2021. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Rusza Powiatowe Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Mławie

2021-11-19 08:36:59 (ost. akt: 2021-11-19 08:45:02)

Autor zdjęcia: materiały starostwa powiatowego

Podziel się:

Z nowym rokiem, czyli od 1 stycznia 2022 roku rozpocznie działalność Powiatowe Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Mławie przy ul. Słowackiego 16.

Centrum przeznaczone jest dla 20 osób niepełnosprawnych na pobyt dzienny oraz 2 osób niepełnosprawnych na pobyt całodobowy.

Jak czytamy na stronie internetowej starostwa powiatowego celem powstania Centrum jest wspieranie, opieka i rehabilitacja dorosłych osób niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym i znacznym.

Korzystając z usług Centrum osoba niepełnosprawna ma zapewniony posiłek, dowóz do i z Centrum, opiekę pielęgniarską, rehabilitację, pomoc opiekunów, organizację czasu wolnego.

Kto może skorzystać z usług PCOM w Mławie?

Z usług Powiatowego Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Mławie mogą skorzystać dorosłe osoby niepełnosprawne legitymujące się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności i niekorzystające z form wsparcia w innych ośrodkach.

Jak załatwić formalności?

Osoby zainteresowane skorzystaniem z usług Powiatowego Centrum Opiekuńczo- Mieszkalnego w Mławie, ich pełnomocnicy, opiekunowie prawni powinni złożyć w Powiatowym Centrum Pomocy w Rodzinie w Mławie, ul. Reymonta 4 wniosek wraz z orzeczeniem potwierdzającym posiadany stopień niepełnosprawności.

Wszelkie informacje można uzyskać pod nr telefonu-23/654-43-56
Pobyt w Centrum jest całkowicie bezpłatny.
Wniosek do COM można poprać na stronie internetowej starostwa powiatowego.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB