Wtorek, 16 lipca 2024. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Galeria 13 zaprasza na kolejną wystawę

2021-11-16 11:04:28 (ost. akt: 2021-11-16 11:14:15)

Autor zdjęcia: materiały galerii

Podziel się:

Galeria 13 w Centrum Medycznym w Mławie zaprasza na kolejną wystawę. Tym razem swoje prace zaprezentują siostry Zuzanna i Gabriela Koźlakiewicz. Wernisaż już 18 listopada o godz. 8.00.


W Galerii 13, mieszczącej się w Centrum Medycznym w Mławie18 listopada o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste otwarcie nowej wystawy.

Swoje prace zaprezentują siostry Zuzanna i Gabriela Koźlakiewicz, a tematem przewodnim ekspozycji będzie Pasja w sztuce.

Dzieła wykonywane są różnymi technikami i o różnej tematyce - łączy je tytułowa pasja.

Gabriela Koźlakiewicz ma 11 lat, jest uczennicą Społecznej Szkoły Podstawowej „Wyspianum” w Mławie. Swoje hobby rozwija dzięki pani Anny Pietruś Bral.

Gabriela maluje od 5 roku życia. Jej prace zostały niejednokrotnie wyróżnione w konkursach. Między innymi zajęła I miejsce w konkursie „ Kardynał Stefan Wyszyński – Wielki Polak” organizowany przez Parafię Rzymsko – Katolicką w Mławie, II miejsce w konkursie im. Hanny Rudzkiej – Cybisowej oraz III miejsce w Międzynarodowym Konkursie „Polska w kolorze biało-czerwonym - 100-lecie odzyskania niepodległości” pod patronem Wicemarszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza.

W wolnym czasie lubi słuchać muzyki pop. Jej ulubionym wokalistą jest Justin Bieber. Uwielbia oglądać horrory i filmy dokumentalne. Ostatnio oglądała film o rodzinie Beksińskiego. Krajobraz cmentarny to jej zdaniem jeden z lepszych obrazów tego malarza.

Zuzanna Koźlakiewicz ma, lat 12 i jest także uczennicą Społecznej Szkoły Podstawowej „Wyspianum” w Mławie. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła mając 6 lat.

Poszukiwała hobby i trafiła na zajęcia dodatkowe pod opieką pani Anny Pietruś Bral. Tam znalazła swój talent i odkryła swoją pasję do malowania.

Dzięki tym zajęciom poznała wiele technik rysunku, malarstwa i jej prace zostały wielokrotnie wyróżnione w konkursach.

Zdobyła między innymi II miejsce w konkursie „Interpretacji plastycznej wiersza Cypriana Kamila Norwida’’ organizowanym przez Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, w konkursie „Kardynał Stefan Wyszyński – Wielki Polak’’ organizowanym przez Parafię Rzymsko – Katolicką w Mławie oraz zajęła I miejsce w konkursie „Natura dla wody” organizowanym przez zakład WODKAN w Mławie. Jej praca zdobyła również I miejsce w ogólnopolskim konkursie „Niepodległa, Niepokorna” z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Polski.

W wolnym czasie lubi chodzić na spacery z psem, podziwiając pejzaże, które są dla niej inspiracją. W zaciszu domowym tworzy grafikę komputerową.

— W czasie wernisażu będziemy mogli poznać sylwetki i dokonania młodych artystek. Przewidziane są także konkursy z nagrodami, zaś o oprawę muzyczną zadba znany muzyk, pianista, wokalista Paweł Stawiński. Nie zabraknie także słodkiego poczęstunku — mówi Janusz Dębski, opiekun Galerii 13..

Wystawę będzie można oglądać do 10 grudnia 2021 r.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB