Czwartek, 9 grudnia 2021. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

65-letnia kobieta z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafiła do szpitala

2021-11-12 15:20:29 (ost. akt: 2021-11-12 15:24:30)

Autor zdjęcia: materiały KP PSP

Podziel się:

W środę, z objawami zatrucia czadem, do szpitala trafiła 65-letnia mieszkanka jednej z gmin powiatu mławskiego. Odnaleźli ją, leżącą na podłodze w sypialni, pracownicy remontujący dom.

Sezon grzewczy w pełni. To także czas, by zainstalować w domu czujnik tlenku węgla lub sprawdzić, czy ten który mamy działa bez zarzutu.

To małe urządzenie ratuje życie. Wystarczy bowiem chwila, by doszło do tragedii. W środę, z objawami zatrucia czadem do szpitala trafiła mieszkanka jednej z gmin powiatu mławskiego.

Leżącą na podłodze w sypialni kobietę, odnaleźli rano pracownicy remontujący dom. Wynieśli ją z zadymionego pomieszczenia, udzielili kobiecie pierwszej pomocy i wezwali służby ratunkowe.

Na miejscu interweniowała Straż Pożarna. Dym wydobywał się prawdopodobnie z nieszczelnej instalacji komina. Kobieta została przewieziona do szpitala w Mławie.

Mławska policja ustala szczegółowo przyczyny tego zdarzenia i apeluje, by w sezonie grzewczym zachować szczególną ostrożność.

Podstawą jest przygotowanie i sprawdzenie instalacji grzewczej do nowego sezonu oraz zamontowanie w domu czujnika tlenku węgla.

To łatwo dostępne i niedrogie urządzenie jest bardzo czułe na obecność tlenku węgla. Głośnym sygnałem alarmuje domowników o niebezpieczeństwie.

Warto je zatem mieć u siebie w domu ale także w mieszkaniu, gdy posiadamy piecyk gazowy.
Informacja KPP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB