Czwartek, 9 grudnia 2021. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Pieniądze dla ośmiu szkół

2021-11-09 13:30:00 (ost. akt: 2021-11-09 12:39:51)

Autor zdjęcia: Fot. Krystyna Zając

Podziel się:

Do szkół prowadzonych przez powiat mławski trafią środki w ramach rządowego programu „Aktywna tablica”. Powiat mławski otrzymał dotację w kwocie 112 tysięcy złotych. Każda z ośmiu szkół otrzyma po 14 tys. zł na zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych.

Powiat mławski otrzymał 112 tys złotych w formie dotacji celowej od wojewody mazowieckiego w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 - „Aktywna tablica”.

Wsparcie trafi do 8 szkół, dla których organem prowadzącym jest nasz powiat.

Każda z naszych placówek otrzyma po 14.000 złotych dofinansowania z przeznaczeniem na zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych. A wśród nich znalazły się Technikum nr 2 im. Antoniny Mrozowskiej w Zespole Szkół nr 2 w Mławie, Branżowej Szkoły I stopnia nr 2 im. Antoniny Mrozowskiej w Zespole Szkół nr 2 w Mławie, Branżowej Szkoły I stopnia specjalna w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Mławie, Technikum nr 1 im. Jerzego Ciesielskiego w Zespole Szkół nr 1 w Mławie, Branżowej Szkoły I stopnia nr 1 im. Jerzego Ciesielskiego w Zespole Szkół nr 1 w Mławie, Technikum nr 4 w Zespole Szkół nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939 r., II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939 r., I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie.

W środę 20 października w Delegaturze Kuratorium Oświaty w Ciechanowie starosta mławski Jerzy Rakowski oraz członek zarządu Krystyna Zając podpisali umowę na wspomniane dofinansowanie, a kontrasygnowała ją skarbnik Elżbieta Kowalska.

Dla tych szkół Powiat Mławski zapewni też wkład własny w wysokości 28.000 zł. W związku z tym razem wspomniane placówki otrzymają 140.000 zł, za którą zakupionych zostanie łącznie 18 interaktywnych monitorów dotykowych, 4 laptopy i projektor.

Sprzęt zakupiony w ramach programu wzbogaci bazę sprzętowo-dydaktyczną szkół, a zastosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w nauczaniu podniesie atrakcyjność zajęć i efektywność kształcenia.

W ubiegłym roku wsparcie otrzymała Szkoła Podstawowa Specjalna w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Mławie. Zakupiono wówczas 5 laptopów.
TB

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB