Czwartek, 27 stycznia 2022. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Konkurs genealogiczny "Moja historia"

2021-11-03 08:24:26 (ost. akt: 2021-11-03 08:35:47)
Rodzina Rudowskich przed dworem w Rumoce w 1934 r. Pierwszy z lewej stoi Tadeusz Rudowski

Rodzina Rudowskich przed dworem w Rumoce w 1934 r. Pierwszy z lewej stoi Tadeusz Rudowski

Autor zdjęcia: Materiały Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej

Podziel się:

"Moja historia" - pod takim hasłem Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Mławie organizuje konkurs genealogiczny. Konkurs ten skierowany jest do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z powiatu mławskiego.

Konkurs "Moja historia" ma na celu kształtowanie świadomości obywatelskiej i historycznej dzieci i młodzieży w oparciu o poznanie przeszłości, pobudzenie zainteresowań historią własnej rodziny w oparciu o wspomnienia swoich bliskich lub sąsiadów oraz materiały źródłowe znajdujące się w ich rodzinnych archiwach, pielęgnowanie tradycji i budowanie więzi międzypokoleniowych.

Skierowany jest do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu właściwości terytorialnej Oddziału, tj. powiatów ciechanowskiego, działdowskiego, mławskiego, płońskiego, żuromińskiego oraz gmin Czernice Borowe i Krasne.

Praca o tematyce genealogicznej powinna być przygotowana w formie multimedialnej np. prezentacji, opowieści historycznej, wywiadu lub reportażu fotograficznego bądź filmowego.

Prace należy przesłać w formie cyfrowej. Mogą być w niej użyte reprodukcje dawnych dokumentów i fotografii oraz zdjęcia lub nagrania filmowe wykonane współcześnie.

Konkurs jest dwuetapowy. Prace na etapie szkolnym uczniowie powinni składać do szkolnego koordynatora konkursu w terminie do 10 stycznia 2022 roku.

Na etapie międzyszkolnym koordynator konkursu składa wybrane prace w siedzibie Archiwum Państwowego w Warszawie Oddział w Mławie, ul. Narutowicza 3, w terminie do 28 stycznia 2022 roku.

Przyznanie nagród przez Kapitułę przewidziane jest na 11 lutego 2022 roku.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie Facebook organizatora - Archiwum Państwowego w Warszawie Oddział w Mławie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB