środa, 10 sierpnia 2022. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

WYPRZEDZAŁ DWIE CIĘŻARÓWKI, ZDERZYŁ SIĘ Z MERCEDESEM

2021-10-26 12:24:40 (ost. akt: 2021-10-26 13:02:03)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Wczoraj - 25 października, na drodze W 563, w pobliżu Parceli Łomskich doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. 84-letni kierowca opla, podczas manewru wyprzedzania, doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka mercedesem. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło wczoraj, chwilę po godz. 11.00.

— Jak wynika ze wstępnych ustaleń interweniujących policjantów, 84-letni mieszkaniec powiatu mławskiego, kierujący oplem, jadąc w kierunku Lipowca Kościelnego, na prostym odcinku drogi wyprzedzał dwa pojazdy ciężarowe — informuje asp.szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie. — Nie upewnił się jednak, co do bezpieczeństwa tego manewru i będąc na przeciwległym pasie ruchu zauważył zbliżającego się mercedesa.

Kierowca opla, unikając zderzenia czołowego, zjechał na pobocze z lewej strony, a następnie gwałtownie skręcił w prawo, uderzając w bok mercedesa.

— Mercedesem kierował 33-letni mieszkaniec powiatu aleksandrowskiego — kontynuuje rzeczniczka mławskich policjantów. — Oba uszkodzone pojazdy zablokowały pas jezdni. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Kierujący byli trzeźwi.

Z uwagi na stworzenie poważnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, 84-letni kierowca opla stracił prawo jazdy. Sprawa zostanie skierowana do sądu.
Informacja KPP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB