Czwartek, 27 stycznia 2022. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Potrójne święto mławskiej szkoły muzycznej

2021-10-19 12:00:00 (ost. akt: 2021-10-19 12:28:23)

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie obchodziła w miniony piątek potrójne święto. Tego dnia sali koncertowej nadano imię inicjatora powstania szkoły – Witolda Gębickiego, natomiast cała szkolna społeczność celebrowała 45. rocznicę powstania PSM oraz Dzień Edukacji Narodowej.

Tablicę z imieniem patrona sali koncertowej odsłoniły obecne na uroczystości przedstawicielki rodziny Witolda Gębickiego – inicjatora utworzenia Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie, jej dyrektora w latach 1975-1991 i wicedyrektora w latach 1991-1998, kierownika rozbudowy szkoły i budowy sali koncertowej w latach 1990-1993 oraz organizatora życia muzycznego w regionie.

Gratulacje i życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej i 45-lecia szkoły złożyli na ręce jej dyrektora Wilhelma Taraszkiewicza Poseł na Sejm RP Anna Cicholska, Starosta Mławski Jerzy Rakowski, Sekretarz Miasta Mława Magdalena Cecelska, dyrektorzy szkół muzycznych z regionu oraz przedstawiciele samorządu szkolnego mławskiej PSM.

Następnie dyrektor placówki wręczył nagrody zasłużonym nauczycielom i pracownikom administracji. Zwieńczeniem piątkowej uroczystości był wspaniały koncert uczniów, absolwentów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie.
KN / KSM


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB