Sobota, 13 lipca 2024. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

NIETRZEŹWI KIEROWCY. JEDEN USZKODZIŁ SYGNALIZACJĘ ŚWIETLNĄ NA STUDZIEŃCU

2021-10-18 12:53:23 (ost. akt: 2021-10-18 13:00:34)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Na skrzyżowaniu Al. Marszałkowskiej i ul. Studzieniec w Mławie doszło do niebezpiecznego wypadku. Lekko ranna została młoda kobieta. Nietrzeźwy kierowca, bez uprawnień, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Uderzył w saaba, a następnie staranował sygnalizator przy przejściu dla pieszych. To nie jedyny zatrzymany w ciągu ostatnich dni nietrzeźwy sprawca zdarzenia drogowego.


Na skrzyżowaniu Al. Marszałkowskiej i ul. Studzieniec w Mławie, doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Lekko ranna została młoda kobieta.

Sprawcą zdarzenia okazał się nietrzeźwy kierowca bez uprawnień, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu.

Uderzył w saaba a następnie staranował sygnalizator przy przejściu dla pieszych. To nie jedyny zatrzymany, w ciągu ostatnich dni, nietrzeźwy sprawca zdarzenia drogowego.

Dyżurny mławskiej Policji odebrał zgłoszenie w niedzielę, tuż przed godz. 2 w nocy.

Policjanci, pracujący na miejscu zdarzenia drogowego ustalili, że kierujący hondą, 21-letni obywatel Ukrainy, jadąc ul. Studzieniec w kierunku ul. Piekiełko, na skrzyżowaniu z Al. Marszałkowską, nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w prawidłowo jadącego saaba.

Saabem kierował 22-letni mieszkaniec powiatu mławskiego. Po zderzeniu z saabem, kierowca hondy uderzył w sygnalizator przy przejściu dla pieszych, na ul. Studzieniec.

W wyniku zdarzenia, lekko ranna została 19-letnia pasażerka saaba. Kobieta została przewieziona do szpitala w Mławie.

Jak się okazało, kierujący hondą mężczyzna był pod wpływem alkoholu. W organizmie miał ponad 0,6 promila.

Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Trafił do policyjnego aresztu. Trwają czynności mławskiej Policji.

To nie jedyny, nietrzeźwy sprawca zdarzenia drogowego.

W piątek, tuż przed północą, patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierującego volvo. 43-letni mieszkaniec powiatu mławskiego, wpadł do rowu przy krajowej siódemce w Kuklinie, jechał sam.

Kierował bez uprawnień, a w organizmie miał ponad 0,9 promila alkoholu. Samochód nietrzeźwego kierowcy został odholowany a on sam trafił do policyjnego aresztu. W sobotę usłyszał zarzuty.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.
Informacja KPP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB