Wtorek, 25 stycznia 2022. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

PUCHAR POLSKI W FUTSALU W MŁAWIE!

2021-10-18 10:09:18 (ost. akt: 2021-10-18 10:48:51)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Podziel się:

W niedzielę 24 października na Mławskiej Hali Sportowej zorganizowany zostanie mecz pierwszej rundy Pucharu Polski w Futsalu. Zmierzą się w nim zespoły Joker Mława i GloveStreet Drobin.

Do rywalizacji na szczeblu województwa mazowieckiego zgłosiło się 20 zespołów.

Jest wśród nich lokalny amatorski zespół Joker Mława. Nasi chłopcy od lat biorą udział w turniejach halowych organizowanych na terenie całej Polski, często zajmując czołowe lokaty.

Na poziomie województwa mazowieckiego zaplanowano cztery etapy rozgrywek. W rundzie preliminacyjnej Joker Mława był zespołem rozstawionym i automatycznie awansowała do etapu drugiego.

W obecnej pierwszej rundzie odbędzie się 8 meczy. Zwycięzcy awansują do rundy drugiej gdzie zaplanowano cztery mecze systemem pucharowym.

Ostatni, czwarty, etap to mini turniej dla czterech najlepszych zespołów.

Zwycięzca będzie miał prawo do gry w 1/32 Pucharu Polski w Futsalu, gdzie będzie miał okazję rywalizować z najlepszymi zespołami futsalowymi z całej Polski.

Warto zauważyć, że mecz rozgrywany będzie w formule typowego meczu futsalowego. Prowadzony będzie przez trójkę profesjonalnych sędziów z Warszawy.

Podstawowe zasady różnią się nieco od amatorskich meczy halowych. Mecz trwa 2 razy po 20 minut tzw. "czystej gry" (czas przestaje być liczony gdy piłka jest poza boiskiem), gra toczona jest w szybkim tempie, zawodnicy mają 4 sekundy na wykonanie autu, rzutu wolnego, rożnego i karnego.

Znacznym utrudnieniem jest fakt, że praktycznie nie można podawać piłki do własnego bramkarza.

Zawodnicy Jokera przystępują do rywalizacji w roli faworyta. W ostatnich tygodniach udało im się dwa razy ograć znacznie młodszych rywali z Drobina.

W finale turnieju w Czosnkowie wygrali 3-1, zaś w grupie w turnieju w Glinojecku zwyciężyli 3-2. Mamy nadzieję, że i tym razem będą górą.

Niedzielne zawody odbędą się w Mławskiej Hali Sportowej. Dyrektor MHS, Pan Dariusz Sowiński, jest współorganizatorem wydarzenia.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do kibicowania i wspierania mławskich zawodników. Początek zawodów o godz. 16.00.
Informacja organizatoraKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB