Wtorek, 18 stycznia 2022. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

W piątek odbędą się główne uroczystości obchodów rocznicowych mławskiej OSP

2021-10-13 11:46:36 (ost. akt: 2021-10-13 11:55:35)

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

Ochotnicza Straż Pożarna w Mławie świętuje w tym roku 140. rocznicę swojego istnienia. Główne obchody jubileuszowe odbędą się w piątek 15 października.

Piątkowe obchody rozpoczną o godz. 9:00 zbiórką gości i pododdziałów OSP na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie (ul. Padlewskiego 15) i zwiedzaniem strażnicy OSP.

Równolegle odbędzie się symboliczne otwarcie Skweru Druha Zygmunta Wiśniewskiego u zbiegu ulic Narutowicza i Padlewskiego (w uroczystości wezmą udział potomkowie zasłużonego mławskiego strażaka).

Następnie uczestnicy przemaszerują do kościoła pw. Świętej Trójcy przy ul. Stary Rynek, gdzie o godz. 10:00 rozpocznie się uroczysta msza święta pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery.

Po jej zakończeniu, w Miejskim Domu Kultury o godz. 11:30 odbędzie się spotkanie zamknięte pod hasłem „Dawniej i dziś, Ochotnicza Straż Pożarna w Mławie”, w którym wezmą udział strażacy i zaproszeni goście.

Zwieńczeniem piątkowych uroczystości będzie wernisaż „Superbohaterowie w 140-lecie OSP w Mławie” w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej (godz. 14:30).

Przypomnijmy, że preludium tegorocznego świętowania przeżywaliśmy w lipcu br., kiedy to podczas Dni Mławy odsłonięto pamiątkowy hydrant przy dawnej siedzibie OSP przy ul. Żeromskiego oraz zaprezentowano wystawę zabytkowych i współczesnych wozów strażackich i historyczną ekspozycję przygotowaną przez muzeum w mławskim parku.
KN / KSM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB