Poniedziałek, 18 października 2021. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Mławianka straciła pieniądze. Oszukano ją na blik

2021-10-08 13:05:29 (ost. akt: 2021-10-10 18:06:57)

Autor zdjęcia: KPP Sztum

Podziel się:

Mławianka, poproszona o pożyczkę za pomocą płatności mobilnej, wygenerowała kod BLIK i zatwierdziła przelew na 500 zł. Szybko zorientowała się, że została oszukana.

Mławscy policjanci, po raz kolejny ostrzegają przed wyłudzeniami z wykorzystaniem systemu płatności mobilnych (BLIK).

Choć mechanizm oszustwa jest znany, nadal jednak dochodzi do wyłudzeń pieniędzy w ten właśnie sposób.

Hakerzy włamują się na konta użytkowników portalu społecznościowego, podszywają pod znajomych i proszą o udostępnienie kodu BLIK. Ostatnio, w ten właśnie sposób, mławianka straciła pieniądze.

Oszukana mławianka, sądząc że rozmawia na popularnym komunikatorze z członkiem rodziny, poproszona o pożyczkę za pomocą płatności mobilnej, wygenerowała kod BLIK i zatwierdziła przelew na 500 zł. Szybko zorientowała się, że została oszukana.

Przypominany -każdą korespondencję, prowadzoną za pomocą profili społecznościowych należy traktować z dużą ostrożnością i rozwagą.

Chrońmy swoje dane osobowe oraz dane dotyczące kont bankowych. Udostępnianie znajomym kodu BLIK jest dużą nieostrożnością.

Przypominamy na czym polega oszustwo metoda na BLIK- osoba logując się do swojego banku, musi wygenerować w aplikacji kod do płatności telefonem, a następnie przesłać go „znajomemu”.

Niestety w przeciwieństwie do płatności przelewem, transakcji dokonanych za pomocą tego kodu nie można cofnąć, przestępca natychmiast go wykorzystuje do wypłaty pieniędzy.

Uwaga!
Jeśli otrzymasz od znajomego prośbę o przelew za pomocą BLIK-a lub o przekazanie kodu BLIK - zadzwoń do tej osoby i potwierdź jej prośbę. Ta prosta czynność pomoże Ci uniknąć kłopotów.

Pamiętaj by NIGDY nie podawać nikomu danych do logowania na Twoje konto bankowe, nie przekazywać obcym osobom kodów do płatności mobilnych.

Zadbaj także o odpowiednie zabezpieczanie swoich danych osobowych oraz profili i komunikatorów.
Informacja KPP


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB