Poniedziałek, 18 października 2021. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Interaktywna biblioteka w praktyce [ZDJĘCIA]

2021-10-07 13:41:35 (ost. akt: 2021-10-07 13:49:07)

Autor zdjęcia: Materiały BP w Mławie

Podziel się:

We wtorek 5 października mławską filię Biblioteki Pedagogicznej odwiedzili uczniowie klas II ze Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Mławie.

Były to zajęcia edukacyjne z cyklu „Interaktywna biblioteka w praktyce”. Dzieci miały okazję wypróbować możliwości nowego sprzętu pozyskanego w ramach BOM. Tym razem zajęcia odbyły się pod hasłem „Kreatywne zabawy w bibliotece. Przez zabawę poznaję świat”.

Agata Mierzwa, kierownik mławskiej biblioteki przywitała gości i wprowadziła ich w „biblioteczny klimat”, opowiadając o specyfice pracy w innej niż szkolna bibliotece.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozmowie i chętnie odpowiadali na zadawane pytania.

W dalszej części Anna Wesołowska zaprezentowała dzieciom możliwości stołu interaktywnego, a następnie Agata Mierzwa zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy z Magicznym Dywanem.

Były to bardzo „żywe”, energetyczne zajęcia, które zaangażowały obie strony procesu dydaktycznego i również obu przysporzyły mnóstwa przyjemności, ciekawych przeżyć i fantastycznej zabawy.

— Uśmiech na twarzy dzieci świadczył o ich ogromnym zainteresowaniu, wielu uczniów żegnając się z nami zapewniało, iż na pewno przyjdą kolejny raz. Było nam bardzo miło — napisały pracownice biblioteki.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB