Piątek, 29 września 2023. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Dwa razy brąz na Mistrzostwach Polski

2021-10-04 12:00:00 (ost. akt: 2021-10-04 12:16:29)

Autor zdjęcia: Materiały Klubu

Podziel się:

Trzech zawodników Karwiński Team Mława: Michał Piekart, Kamil Krystkiewicz oraz Adrian Welenc wzięło udział w Mistrzostwach Polski w kickboxingu w wersji kick light. Dwóch z tych trzech kickboxerów przywiozło brązowe medale Mistrzostw Polski.

W dniach 17-19 września 2021 roku w Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu w wersji kick light. W turnieju wzięło udział 258 zawodniczek i zawodników z 258 klubów, zrzeszonych w Polskim Związku Kickboxingu.

W zawodach uczestniczyło trzech zawodników Karwiński Team Mława, byli to: Michał Piekart – kategoria wagowa do 79 kg, Kamil Krystkiewicz – kategoria wagowa do 84 kg oraz Adrian Welenc – kategoria wagowa do 94 kg.

Trener Mirosław Karwiński jest bardzo zadowolony ze startu zawodników na imprezie tej rangi.

— Dwóch z trzech naszych kickboxerów zdobyło brązowe medale Mistrzostw Polski — relacjonuje. — Michał Piekart (-79kg) po dobrej walce uległ zawodnikowi z Tiger Team Kwidzyn – Alanowi Zremranek, nie przywożąc medalu, ale zdobywając cenne doświadczenie. Adrian Welenc (-94kg) w walce o brązowy medal pokonał silnego fizycznie Krzysztofa Zaradnego z Championa Gdańsk. W walce o finał uległ bardzo utytułowanemu zawodnikowi Adrianowi Kowalkowskiemu z Kowalkowski Fight Club Działdowo. Kamil Krystkiewicz (-84kg) w walce o brązowy medal Mistrzostw pokonał Piotra Skrewkę z Knockout Fight Club Gdańsk. W walce o finał Krystkiewicz uzyskał zdecydowaną przewagę nad przeciwnikiem, Mikołajem Wojtkiewiczem z Mogilna i gdy finał był już w zasadzie tylko formalnością, zderzył się kolanem z przeciwnikiem, doznając poważnego urazu (uniemożliwiającego ukończenie pojedynku).

Były to ostatnie zawody w tym sezonie.
— To piękne zwieńczenie sezonu, które pozwala na spoglądanie na nadchodzący z optymizmem – podkreśla trener kickboxerów, Mirosław Karwiński.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB