Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Kolejni nietrzeźwi kierowcy, jednego z nich zatrzymał policjant po służbie

2021-09-28 09:12:58 (ost. akt: 2021-09-28 09:18:14)

Autor zdjęcia: Materiały policji

Podziel się:

Jak każdego weekendu, i tym razem na drogach powiatu mławskiego, policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich zakończył jazdę tej nocy, na ul. Granicznej w Mławie. W organizmie miał ponad 1,80 promila alkoholu. Zatrzymał go wracający do domu po służbie policjant.

Funkcjonariusz z mławskiego wydziału ruchu drogowego, już po służbie, przed godzina 3 w nocy, zauważył kierującego volkswagenem, który zjeżdżając z ronda na Wólce, uderzył w krawężnik.

Kierowca wyraźnie nie panował nad pojazdem. Policjant ruszył za nim. Gdy ten zatrzymał się na ul. Granicznej, policjant podbiegł do auta i zabrał kierującemu kluczyki.

Nietrzeźwy kierowca miał nadzieję, że zatrzymuje go przypadkowy świadek. Wraz z pasażerką prosili, by nie wzywać Policji. Wtedy funkcjonariusz okazał legitymację służbową.

Zatrzymanego kierowcę przekazał kolegom z patrolu prewencji. Jak się okazało, 35-letni mławianin miał w organizmie ponad 1,80 promila alkoholu. Nie posiadał uprawnień do kierowania.

Volkswagen został odholowany na koszt pijanego właściciela. Zatrzymanemu mławianinowi grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę wieczorem, na Al. Piłsudskiego w Mławie, interweniujący patrol ruchu drogowego, zatrzymał nietrzeźwego kierującego fordem. Policję zaalarmował przypadkowy świadek.

Podejrzanie zachowujący się kierowca, zatrzymał pojazd na jednym z parkingów. Na widok patrolu zamknął się w aucie i nie reagował na polecenia. Pomimo tego policjanci wyciągnęli go z auta i obezwładnili.

Agresywnym, pijanym kierowcą okazał się 28-letni obywatel Ukrainy. Odmówił badania alkotestem, w związku z tym pobrano mu krew do badania zawartości alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Trwają czynności Policji.

Tego samego wieczoru, tym razem na drodze krajowej nr 7 w Strzegowie, patrol z posterunku Policji zatrzymał nietrzeźwego kierującego fordem.

42-letni mieszkaniec pow. lęborskiego miał w organizmie ponad 1,70 promila alkoholu w organizmie.

Jak wyjaśniał interweniującym policjantom, pił wódkę rano a potem ruszył do Warszawy.

Zatrzymany, nietrzeźwy kierowca stracił prawo jazdy. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.
Informacje KPPKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB