Piątek, 19 lipca 2024. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

UCIEKAŁ PRZED POLICJĄ. PRÓBOWAŁ POTRĄCIĆ POLICJANTA

2021-09-27 15:42:46 (ost. akt: 2021-09-27 15:56:52)

Autor zdjęcia: Mazowiecka Policja

Podziel się:

28-latek z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował potrącić policjantów. Trafił do policyjnego aresztu.

W miniony piątek (24.09) tuż po godz. 12.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu został poinformowany o tym, że policjanci mławskiej drogówki prowadzą pościg za kierującym oplem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i kieruje się w stronę Przasnysza.

Dyżurny przasnyskiej komendy natychmiast o zdarzeniu poinformował podległe mu patrole, w tym również wspólny patrol z Żandarmerią Wojskową.

Kierujący oplem, w rejonie starego młyna, chcąc uniknąć zatrzymania na posterunku blokadowym, najpierw uderzył w policyjny radiowóz, a następnie kontynuując ucieczkę usiłował potrącić policjanta.

Po ominięciu pierwszej blokady, 28-latek kontynuował niebezpieczną jazdę ulicą Piłsudskiego w Przasnyszu, a po przejechaniu kilkuset został zablokowany radiowozem Żandarmerii Wojskowej i jadących tuż za nim policjantów mławskiej drogówki.

Podczas zatrzymania mężczyzny policjanci zmuszeni byli wybić szybę w oplu, ponieważ kierowca zamknął się w samochodzie i nie chciał z niego wyjść.

28-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W niedzielę na wniosek Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu, Sąd Rejonowy w Przasnyszu aresztował 28-letniego mieszkańca Wielbarka na 2 miesiące. Mężczyźnie grozi teraz kara do 10 lat więzienia.
Asp. szt. Krzysztof Błaszczak


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB