Poniedziałek, 18 października 2021. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Nowy kompleks sportowy w Mławie otwarty [ZDJĘCIA]

2021-09-27 08:24:18 (ost. akt: 2021-09-27 09:54:05)

Autor zdjęcia: Fot. materiały szkoły

Podziel się:

W piątek 24 września w Szkole Podstawowej nr 7 im Zuzanny Morawskiej w Mławie odbyła się uroczystość otwarcia nowego kompleksu sportowego w ramach zadania ,,Modernizacja bazy sportowej na terenie Miasta Mława”.

Na uroczystości, której gospodarzami byli – Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski oraz Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Mławie Mariusz Lempek obecni byli liczni goście, z których część bezpośrednio lub pośrednio przyczyniła się do powstania nowych obiektów sportowych.

Zadanie pod nazwą „Modernizacja bazy sportowej na terenie Miasta Mława” było realizowane w okresie od 7 kwietnia 2020 r. do 30 sierpnia 2021 r. i obejmowało modernizację dwóch obiektów sportowych — stadionu miejskiego przy ul. Kopernika 38 oraz kompleksu boisk przy Szkole Podstawowej nr 7 w Mławie.

Wartość robót budowlanych przy Szkole Podstawowej nr 7 w Mławie wyniosła 3.311.862 zł.

Zadanie było realizowane z dofinansowaniem ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w Ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej.

Nowa baza sportowa składa się z boiska do piłki nożnej o wymiarach 26×51 m, boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 20×40 m, na którym zlokalizowano boisko do piłki ręcznej o wymiarach 20×40 m i dwa boiska do piłki koszykowej o wymiarach 15×20 m, bieżni lekkoatletycznej, w skład której wchodzi bieżnia okólna 3-torowa o dystansie 200 m, bieżnia prosta 4-torowa o dystansie 40 i 60 m, rzutni do pchnięcia kulą, skoczni do skoku w dal oraz siłowni plenerowej.

Po oficjalnej uroczystości rozpoczęła się część sportowo – rekreacyjna, którą przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego.

Uczniowie klas V–VIII wzięli udział w turnieju piłki nożnej oraz wieloboju sprawnościowym.

Zmaganiom towarzyszyły liczne atrakcje mające charakter piknikowy, z których korzystały także młodsze dzieci wraz z rodzicami.

O atrakcje zadbało Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych w ramach warsztatów rozrywki profilaktycznej.

Przedsięwzięcie zostało sfinansowane z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Mława na rok 2021 jak również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB