Niedziela, 7 sierpnia 2022. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Uczniowie SP 7 na wycieczce w Warszawie [ZDJĘCIA]

2021-09-23 08:01:27 (ost. akt: 2021-09-23 08:09:03)

Autor zdjęcia: materiały SP 7 w Mławie

Podziel się:

W piątek 17 września uczniowie kl. IIb Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie byli na wycieczce w Warszawie. Między innymi uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. "Skarbiec Króla Jegomości" w Zamku Królewskim.

Spacerując po pięknych zamkowych komnatach, uczniowie odkrywali kolejne królewskie skarby. Do najcenniejszych z nich należały: tron, berło, korona, złote jabłko, miecz, szaty i obrazy. Z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści i ciekawostek z życia rodziny królewskiej, a szczególnie królewskich dzieci.

Jak piszą uczestnicy wycieczki: "Podczas rozmów z przewodnikiem doszliśmy do wniosku, że są skarby ważniejsze niż złoto czy klejnoty, a do nich należy m.in. rodzina, miłość, mądrość, pamięć, talent, wolność, życie".

Młodzi mławianie poznali ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego, dla którego najcenniejszym skarbem była nasza Ojczyzna, a także jego rodzina.
— To była bardzo piękna lekcja historii i patriotyzmu — komentują.
Następnie uczniowie pośpieszyli na Rynek Starego Miasta. Pośrodku placu stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Nieopodal mieści się restauracja "Bazyliszek", nad wejściem której wisi podobizna potwora.

Niebawem dzieci znalazły się przy Barbakanie i odwiedziły pomnik Małego Powstańca.
— Zwiedziliśmy również Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jeden z najważniejszych punktów naszej wycieczki — relacjonują. — Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się.

— Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mogliśmy zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata. Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Wyjeżdżaliśmy z Warszawy bardzo zadowoleni i nasyceni wrażeniami — kończy relację z wycieczki wychowawczyni klasy II b w mławskiej SP 7 Beata Kurkiewicz.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB