Czwartek, 19 maja 2022. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Wypadek na przejściu dla pieszych w Mławie

2021-09-22 15:11:22 (ost. akt: 2021-09-22 15:17:23)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Podziel się:

Na ul. Grzebskiego w Mławie doszło wczoraj po godz. 13.00 do wypadku na oznakowanym przejściu dla pieszych. Przechodzącą tamtędy kobietę potrącił kierowca fiata.

— Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wypadku, jadący fiatem w kierunku ul. Warszawskiej 64-letni mławianin, potrącił przechodzącą przez pasy 34-letnią obywatelkę Ukrainy — poinformowała asp. szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Potrącona kobieta, z potłuczeniami oraz urazem ręki, została przewieziona do szpitala w Mławie. Kierujący samochodem oraz piesza byli trzeźwi.

Kierowca prawdopodobnie nie zauważył w porę pieszej. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

— To nie pierwsze takie zdarzenie w tym roku na ul. Grzebskiego — kontynuuje rzeczniczka mławskich policjantów. — W marcu, na tym samym przejściu dla pieszych kierowca potrącił trzy osoby, w tym dziecko.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

Kierowcy, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinni zwolnić i obserwować sytuację na drodze.

Piesi także powinni stosować się do zasad bezpieczeństwa. Przed wejściem na pasy należy upewnić się, czy jest to bezpieczny a kierowca nas widzi. Nawet jeśli pieszy ma pierwszeństwo, nic mu po nim, gdy ulegnie wypadkowi.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB