Wtorek, 25 stycznia 2022. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Kolejni zatrzymani nietrzeźwi kierowcy, dwóch z nich ujęli świadkowie

2021-09-21 08:14:33 (ost. akt: 2021-09-21 08:19:23)

Autor zdjęcia: Materiały policji

Podziel się:

Ostatni weekend na drogach powiatu mławskiego to kolejni zatrzymani, nietrzeźwi kierujący. W dwóch przypadkach zareagowali świadkowie. Ich reakcja pozwoliła na wyeliminowanie z ruchu pijanych kierowców, stwarzających śmiertelne zagrożenie na drodze.

W sobotę rano, jadący ulicą Warszawską mieszkaniec pow. żuromińskiego, zauważył kierującego skodą, który zjeżdżał do krawędzi jezdni i wyraźnie nie panował nad pojazdem.

Świadek ruszył za nim w kierunku centrum i na ul. Sienkiewicza wyprzedził skodę a następnie zatrzymał kierującego i odebrał mu kluczyki.

Inny kierujący, także świadek tego zdarzenia, powiadomił Policję. Jak się okazało, kierowca skody, 55-letni mławianin, miał w organizmie 2,80 promila alkoholu. Stracił prawo jazdy w trzech kategoriach.

Tego samego dnia, tuż przed godz. 13.00, dwóch świadków zatrzymało nietrzeźwego kierującego volkswagenem. Do zdarzenia doszło na ul. Ciechanowskiej w Mławie.

Jak wynika z ustaleń, kierujący volkswagenem zjechał z drogi na pas zieleni, uderzył w krawężnik, wyrwał jedną ze studzienek, znajdująca się na trawniku i zatrzymał się na drugiej.

Próbował odjechać z miejsca kolizji, ale nie był w stanie wydostać się z pasa zieleni. Zareagowali przypadkowi świadkowie. Jeden z nich zabrał kierującemu kluczyki, drugi powiadomił Policję.

Jak się okazało podczas interwencji, za kierownicą uszkodzonego auta siedział 51-letni mławianin. W organizmie miał 2,70 promila alkoholu. Patrol ruchu drogowego odebrał mu uprawnienia do kierowania.

W sobotę rano, tym razem w miejscowości Piegłowo Wieś, interweniujący patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierującego renault.

58-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego miał w organizmie 0,70 promila alkoholu.

Jak twierdził w rozmowie z policjantami, pił alkohol poprzedniego dnia wieczorem, rano był przekonany, że wytrzeźwiał. Kierujący stracił uprawnienia do kierowania w czterech kategoriach.

W piątkowy wieczór, w Dozinach, patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwą kierującą audi. Kobieta, na widok patrolu zmieniła kierunek jazdy. Po chwili została zatrzymana.

Kierującą okazała się 30-letnia mieszkanka pow. mławskiego. W organizmie miała 1,80 promila alkoholu. Straciła prawo jazdy.

Zatrzymanym, nietrzeźwym kierującym grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowania prowadzi mławska komenda Policji.
Informacja KPP Mława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB