Wtorek, 25 stycznia 2022. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Pierwsze serce - dla Oskara

2021-09-19 19:02:34 (ost. akt: 2021-09-20 12:30:16)

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

Ustawiony przy mławskim ratuszu wielki zbiornik w kształcie serca już zapełnił się nakrętkami. Jego zawartość urząd przekazał pierwszym beneficjentom akcji.

Środki pozyskane ze sprzedaży nakrętek w ramach kampanii „Miej serce, wrzuć nakrętkę” zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację chorego chłopca – Oskara.

Oskar otrzyma też zawartość serca, gdy zapełni się ono po raz drugi, gdyż rodzice chłopca zadeklarowali chęć dalszego udziału w akcji.

Urząd Miasta Mława zachęca wszystkich do zapełniania pojemnika nakrętkami, które w gospodarstwie domowym stają się zwykłym odpadem, a dzięki tej inicjatywie mogą przyczynić się do pomocy w leczeniu lub nawet uratowania ludzkiego życia.

Urząd Miasta Mława przypomina, że osoby potrzebujące lub ich opiekunowie, którzy chcieliby wziąć udział w kampanii, mogą się zgłaszać do Wydziału Komunikacji Społecznej i Medialnej (pokój nr 5) Urzędu Miasta Mława.

Po zapełnieniu pojemnika nakrętkami, będą one przekazywane odbiorcom w ciągu 24 godzin od momentu poinformowania ich o gotowości materiału do wydania.

O kolejności wydawania nakrętek odbiorcom decyduje kolejność rejestracji odbiorców w systemie organizatora. Każde kolejne wydanie nakrętek nastąpi po zapełnieniu pojemnika surowcem wtórnym.

W przypadku rezygnacji odbiorcy z odbioru nakrętek, zebrany surowiec zostanie wydany następnemu odbiorcy w kolejce. Odbiorca może przystąpić do akcji w dowolnym momencie jej trwania.

Szczegółowy regulamin akcji i karta zgłoszeniowa są dostępne na stronie internetowej UMM.

Zbiórka nakrętek to inicjatywa, dzięki której wtórnie wykorzystujemy plastik, równocześnie pomagając potrzebującym.

Serce na Starym Rynku – ufundowane przez Grzegorza Maksymowicza – jest kolejnym koszem, do którego mławianie mogą wrzucać nakrętki.

Z inicjatywy społeczników podobne pojemniki na nakrętki stanęły wcześniej na mławskich osiedlach mieszkaniowych.
KSMKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB