Wtorek, 25 stycznia 2022. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Przed nami Victor Young Jazz Festiwal [PROGRAM]

2021-09-22 10:50:00 (ost. akt: 2021-09-22 11:02:16)
Victor Young Jazz Festival Mława odbywa się od trzech lat

Victor Young Jazz Festival Mława odbywa się od trzech lat

Autor zdjęcia: Krzysztof Napierski

Podziel się:

Zbliża się Victor Young Jazz Festiwal Mława ’21 – wydarzenie, które jest organizowane w Mławie po raz trzeci. To w Mławie właśnie wychowywał się Victor Young, późniejszy kompozytor muzyki do ponad 300 hollywoodzkich filmów i autor standardów jazzowych. Victor Young Jazz Festiwal Mława ’21 rozpocznie się 24, a zakończy 25 września.

Festiwal będzie się odbywał w formule hybrydowej – przy pełnej widowni kina Kosmos w Mławie (Stary Rynek 13) i z możliwością zdalnego, bezpłatnego udziału w wydarzeniu w czasie rzeczywistym. Połączenie poprzez streaming uzyskuje się skanując kody QR dostępne na materiałach promocyjnych.

Oczywiście wszyscy obecni na widowni będą zobowiązani do stosowania się do obowiązujących przepisów sanitarnych. Przed wejściem na salę organizatorzy poproszą widzów o wypełnienie formularzy oraz przedstawienie obsłudze certyfikatów covidowych. Wymagane będą maseczki.

— Od trzech lat wczesną jesienią Mława żyje Victor Young Jazz Festivalem — komentuje Sławomir Kowalewski, Burmistrz Miasta Mława. — Cieszy mnie fakt, że wydarzenie to zagościło na stałe w kalendarzu imprez miejskich. Trzecie podejście świadczy bowiem o tym, że myślimy o festiwalu, jako o poważnym projekcie promującym – z jednej strony twórczość Victora Younga i kulturę wyższą, z drugiej – nasze miasto. Pierwszy festiwal był udaną próbą, drugi – w zaskakującej pandemicznej atmosferze – prawdziwym wyzwaniem. W tym roku organizujemy wydarzenie bogatsi o doświadczenia i umocnieni w decyzji. Mamy wspaniałych partnerów, bez których nasz projekt nie byłby możliwy do realizacji. Dziękuję Fundacji For Art, Narodowemu Centrum Kultury, Samorządowi Województwa Mazowieckiego, miejskim jednostkom i darczyńcom, wśród których wymienię firmy Suez Woda i Atende Industies. Dziękujemy też wszystkim innym sympatykom tego projektu i miłośnikom jazzu. Robimy festiwal dla was, ale też dla Victora Younga, pamięci o nim i dla naszego miasta. Niech wszystko gra!

PROGRAM

Piątek 24 września

godz. 16.00 - warsztaty „Muzyka filmowa Victora Younga” (sala kina MDK)
godz. 17:00 - konferencja „Muzyka przedwojenna” (sala kina MDK)
godz. 18.00 - oficjalne otwarte i koncert Roland Abreu & Cuban Latin Jazz (sala kina MDK)
godz. 20.00 - wernisaż wystawy pokonkursowej "Muzyką malowane" (foyer MDK)
godz. 20.30 - koncert Jazz Band Młynarski – Masecki (sala kina MDK)

Sobota 25 września

godz. 14:30 - wernisaż wystawy plenerowej „Victor Young” (park miejski)
godz. 15:00 - 17:00 - potańcówka przy muzyce przedwojennej (park miejski)
godz. 18:00 - koncert Wojciecha Konopki i zespołu TANTFREAKY (sala kina MDK)
godz. 20.30 - wystąpią Grażyna Auguścik i Kuba Stankiewicz Trio (sala kina MDK)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB