środa, 29 listopada 2023. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

SPOTKANIA Z POLICJANTAMI. BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

2021-09-08 14:30:11 (ost. akt: 2021-09-08 14:49:13)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Dziś - 8 września rano, w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”, mławscy policjanci spotkali się z najmłodszymi dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Mławie. Starsze grupy przedszkolaków oraz pierwszoklasiści, sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności na prawdziwym przejściu dla pieszych. Zajęcia odbyły się w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Powrót do szkoły to prawdziwe wyzwanie. Najważniejszą sprawą jest oczywiście bezpieczeństwo. O tym jak być bezpiecznym w drodze do szkoły, wyjaśniali maluchom mławscy policjanci.

Zanim dzieci sprawdziły swoje umiejętności na przejściu dla pieszych, policjanci przypomnieli im przepisy ruchu drogowego. Okazało się, że dzieci świetnie je znają i obiecały, że będą je stosować.

Dzieci widzą także i obserwują zachowanie dorosłych, kiedy Ci przechodzą z telefonem w ręku przez przejście dla pieszych lub ignorują czerwone światło. Opowiedziały policjantom o takich sytuacjach.

Uczniowie klas pierwszych wzięli także udział w happeningu, przypominając przejeżdżającym kierowcom – „Nie polujemy na zebrach!”

Policjanci przygotowali dla dzieci drobne upominki - elementy odblaskowe, dzięki którym najmłodsi będą lepiej widoczni na drodze.

Mundurowi pozdrawiają serdecznie przedszkolaków z „dwójki” oraz pierwszaków z „siódemki”. A rodzicom, opiekunom i starszemu rodzeństwu przypominają o dawaniu dobrego przykładu i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Spotkania edukacyjno- profilaktyczne połączone są z działaniami kontrolnymi w rejonach wszystkich placówek oświatowych na terenie całego powiatu mławskiego.
Asp.szt. Anna Pawłowska


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB