środa, 10 sierpnia 2022. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

DZIELNICOWY Z POSTERUNKU W WIECZFNI KOŚCIELNEJ URATOWAŁ ŻYCIE MĘŻCZYŹNIE

2021-09-06 10:39:17 (ost. akt: 2021-09-06 10:42:19)
Dzielnicowy Przemysław Ruzicki

Dzielnicowy Przemysław Ruzicki

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Patrol policji robił obchód rejonu na terenie Wieczfni Kościelnej. W pewnym momencie dzielnicowy mł.asp. Przemysław Ruzicki zauważył mężczyznę z zakrwawioną nogą. 63-latek szybko się wykrwawiał, potrzebował natychmiastowej pomocy.

— Do nietypowej interwencji doszło w ubiegły czwartek po południu — informuje asp.szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie. — Policjanci podczas patrolu zauważyli mężczyznę z krwawiącą raną nogi. Okazało się, że prawdopodobnie na skutek jakiegoś urazu, doznał pęknięcia żyły. 63-latek z każdą chwilą słabł i wymagał natychmiastowej pomocy. Policjanci ułożyli mężczyznę bezpiecznie na chodniku, z nogą lekko uniesioną nad ziemią.

Dzielnicowy, wykorzystując dostępne środki opatrunkowe, zatamował intensywne krwawienie. Drugi z policjantów wezwał pogotowie ratunkowe.

Do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego, dzielnicowy uciskał ranę i kontrolował funkcje życiowe mężczyzny. Przybyli na miejsce ratownicy, w rozmowie z dzielnicowym przyznali, że gdyby nie skuteczna pierwsza pomoc, życie 63-latka byłoby zagrożone.

Dzielnicowy Przemysław Ruzicki nie jest ratownikiem medycznym. Działał zgodnie z wytycznymi, dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Informacja KPP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB