środa, 10 sierpnia 2022. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Pościg policyjny za agresywnym kierowcą. Mężczyzna był pod działaniem amfetaminy i wiózł narkotyki

2021-08-27 10:37:45 (ost. akt: 2021-08-27 10:43:42)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Sceny jak z filmu. We wtorek wieczorem ulicami Mławy, funkcjonariusze ruchu drogowego prowadził pościg za kierowcą mercedesa. Agresywny mławianin, w momencie zatrzymania zaatakował policjantów. Jak się okazało, był pod wpływem amfetaminy, a w samochodzie przewoził narkotyki.

Policjanci mławskiej drogówki zauważyli w centrum miasta popełniającego wykroczenia kierowcę mercedesa.

— Kiedy chcieli zatrzymać kierującego do kontroli, ten zlekceważył sygnały do zatrzymania i ruszył do ucieczki popełniając kolejne wykroczenia — informuje asp.szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie. — Po chwili funkcjonariusze zatrzymali pirata drogowego, który zaatakował interweniujących policjantów i im groził.

25-letni mławianin został szybko obezwładniony. Mężczyznę poddano testowi na obecność środków odurzających w organizmie. Okazało się, że był pod wpływem amfetaminy.

Ponadto, w jego samochodzie policjanci odnaleźli ponad 100 gramów narkotyków. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Lista zarzucanych mu przestępstw jest długa: niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających, naruszenie nietykalności cielesnej policjantów oraz groźby karalne, a także posiadanie znacznej ilości środków odurzających.

Zatrzymany mławianin usłyszał już zarzuty w mławskiej prokuraturze. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Czynności prowadzi mławska Policja pod nadzorem Prokuratora Rejonowego.
Informacja KPP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB