Niedziela, 5 grudnia 2021. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Już można jeździć nowym odcinkiem Alei Świętego Wojciecha w Mławie

2021-08-26 12:08:00 (ost. akt: 2021-08-26 12:20:27)

Autor zdjęcia: fot. Karolina Bytner, Krzysztof Napierski

Podziel się:

Dzisiaj rano został udostępniony dla kierowców wybudowany niedawno drugi odcinek Alei św. Wojciecha w Mławie, wiodący od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do ulicy Płockiej. Aleja od tego momentu jest drogą uprzywilejowaną w stosunku do podrzędnej względem niej ul. Sienkiewicza.

Nowy odcinek drogi udostępnili uczestnikom ruchu Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski i jego Zastępca Szymon Zejer, Zastępca Naczelnika Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Mława Dariusz Nieznański, Adam Chmieliński – Członek Zarządu Krusz-Bet s.c. (wykonawcy inwestycji) wraz z pracownikami firmy, projektanci Tomasz i Andrzej Dusińscy (pierwszy z nich jest autorem projektu oddawanej w użytkowanie drogi) oraz strażnicy miejscy.

Teraz Aleją Świętego Wojciecha można szybko i bezpiecznie dojechać ze skrzyżowania z ulicami Kościuszki i Graniczną do ronda na ulicy Płockiej.

Przypomnijmy, że II etap Alei Świętego Wojciecha to 863 metry drogi zbudowanej z pełną infrastrukturą: odwodnieniem, chodnikami, ścieżkami rowerowymi i oświetleniem.

Poza tym traktem zrealizowano także łączniki alei z drogami już istniejącymi, odcinkami ulic: Banku Miast (109 metrów bieżących), Szmaragdową i Bursztynową (łącznie 220 metrów bieżących).

W ten sposób powstała świetnie skomunikowana sieć dróg wyjazdowych z Osiedla Andersa.

Aleja Świętego Wojciecha na odcinku między ulicami Sienkiewicza i Płocką biegnie częściowo wzdłuż linii kolejowej E65.

Powstanie nowej drogi przyczyni się do uruchomienia nowych obszarów miasta, położonych po wschodniej stronie tej magistrali.

W sąsiedztwie alei będą powstawały budynki mieszkalne i zakłady pracy. Stworzy ona także szybkie połączenie dzielnicy Wólka z ul. Płocką, drogą wyjazdową do DK 7.

Będzie też szlakiem komunikacyjnym dla autobusów dalekobieżnych, dla których przystanki i miejsca postojowe zostały urządzone przy dworcu zintegrowanym i centrum handlowym Stacja Mława.

Koszt realizacji zadania to 11.021.000 zł. Miasto uzyskało na ten cel dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 5.163.753,79 zł.

Burmistrz Miasta Mława zgodnie z planem przebudowuje układ komunikacyjny Mławy.

Urząd Miasta Mława złożył wniosek do Rządowego Funduszu Polski Ład o dofinansowanie kolejnego, trzeciego już odcinka Alei Świętego Wojciecha, który będzie biegł od nowego ronda przy ul. Płockiej w kierunku ulicy Smolarnia.
KSM


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB