Piątek, 29 września 2023. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Medale dla czterech małżeństw z długoletnim stażem

2021-08-25 11:21:33 (ost. akt: 2021-08-25 11:37:10)

Autor zdjęcia: Karolina Bytner

Podziel się:

– Zdrowie i szczęśliwy los, bo reszta, czyli miłość, życzliwość i wyrozumiałość, to już zależą tylko od nas – dzielił się swoją receptą na udany związek Andrzej Stolarski, który wraz ze swoją żoną Danutą obchodził Złote Gody. Ta i jeszcze trzy pary otrzymały z rąk burmistrza Sławomira Kowalewskiego medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznane przez Prezydenta RP.

Podczas uroczystości w Pałacu Ślubów medale oraz poświadczające ich otrzymanie legitymacje odebrały cztery pary małżeńskie, które w swoich związkach przeżyły co najmniej 50 lat: Alicja i Ryszard Afanasjewowie, Aniela i Jan Młyńscy, Bożena i Stefan Sokołowscy oraz Danuta i Andrzej Stolarscy.

Serdeczne życzenia dalszych lat w zdrowiu i szczęściu złożyli im Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski, Zastępca Burmistrza Szymon Zejer i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Mławie Marzena Lipińska.

Podczas wzruszającego spotkania nie zabrakło też pięknych wspomnień i zabawnych anegdot z życia jubilatów.

Przypominamy, że osoby zamieszkałe na terenie miasta, które przeżyły przynajmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim i są zainteresowane otrzymaniem medalu za długoletnie pożycie małżeńskie, mogą się zgłaszać do tutejszego Urzędu Stanu Cywilnego (Pałac Ślubów w parku miejskim).

Urząd Miasta Mława prosi, aby zabrać ze sobą dowody osobiste, w celu sporządzenia wniosku do Prezydenta RP o przyznanie medalu. Jubilatów mogą również zgłaszać osoby z rodziny.
KN / KSM
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB