Wtorek, 25 stycznia 2022. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” – PODSUMOWANIE LUSTRACJI DRÓG W REJONACH PLACÓWEK OŚWIATOWYCH

2021-08-20 11:33:09 (ost. akt: 2021-08-20 11:36:20)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Mławscy policjanci ruchu drogowego podsumowali trwające od początku sierpnia kontrole w rejonach placówek oświatowych. Celem lustracji była poprawa infrastruktury drogowej, służącej bezpieczeństwu na drodze. Policjanci ujawnili w sumie 47 różnego rodzaju nieprawidłowości. Kontroli poddano okolice wszystkich placówek oświatowych na terenie miasta i powiatu.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów, którzy już wkrótce wrócą do szkoły, funkcjonariusze ruchu drogowego, we współpracy z przedstawicielami szkół oraz zarządcami dróg, skontrolowali drogi w rejonach szkół i placówek oświatowych na terenie powiatu mławskiego.

Celem lustracji było sprawdzenie istniejącego oznakowania i stanu infrastruktury drogowej, służącej głównie zapewnieniu bezpieczeństwa pieszym.

Policjanci ujawnili w sumie 47 nieprawidłowości, uwagi dotyczące wadliwego oznakowania oraz złego stanu dróg, zostały ujęte w protokołach pokontrolnych. Wnioski z przeprowadzonej lustracji zostały przekazane właściwym miejscowo zarządcom dróg, celem usunięcia uchybień.

Najczęściej ujawniane uchybienia dotyczyły braku odpowiedniego oznakowania pionowego i poziomego, tj. znaku A-17 (dzieci), znaku D-6 (przejście dla pieszych), tabliczki T-27 ( tzw. Agatka), oznakowania P-10 (przejście dla pieszych). Ponadto niektóre znaki były zasłonięte przez roślinność, niewidoczne i nieczytelne.

Przedwczoraj - 18 sierpnia 2021, podczas akcji profilaktycznej, połączonej z kontrolą w rejonie Szkoły Podstawowej w Morawach, dzieci apelowały do kierowców o wyobraźnię, rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

W trosce o bezpieczeństwo, warto wziąć sobie prośbę dzieci do serca.
Asp.szt. Anna PawłowskaKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB