Wtorek, 25 stycznia 2022. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Przygotowania do nowego roku szkolnego

2021-08-19 10:15:33 (ost. akt: 2021-08-19 10:20:35)
Lekcje w Szkole Podstawowej nr 2 w Mławie

Lekcje w Szkole Podstawowej nr 2 w Mławie

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

Szkoły podstawowe, których organem prowadzącym jest Miasto Mława, przygotowują się już do przyjęcia uczniów w nowym roku szkolnym. Pomieszczenia w poszczególnych placówkach są sprzątane i – jeśli jest taka konieczność – remontowane. Aby zapewnić uczniom bezpieczeństwo, przeglądom poddawana jest infrastruktura sportowa. Zabezpieczane są także środki niezbędne do nauki w warunkach pandemii.

W szkołach i przedszkolach sprzątane są pomieszczenia oraz prowadzone drobne naprawy remontowe i malarskie. W niektórych spośród placówek modernizacje infrastruktury miały szerszy zakres.

Szkoła Podstawowa nr 3 na przykład czas wakacji wykorzystała na remont i adaptację jednej sali lekcyjnej na potrzeby nauczania dzieci klasy I oraz na modernizację bieżni na boisku szkolnym oraz prace konserwatorsko-porządkowe w budynku szkoły.

Natomiast w Szkole Podstawowej nr 2 przeprowadzono remont części pionów i poziomów instalacji CO, wymieniono niektóre stare grzejniki, wyremontowano zadaszenie nad głównym wejściem do budynku (zapewniając tym samym bezpieczeństwo ciągu komunikacyjnego), pomalowano klatkę schodową, wyjścia ewakuacyjne, korytarz w piwnicy oraz dwie sale lekcyjne, wyregulowano okna i odnowiono skocznię w dal (pogłębiono zeskok i wymieniono piasek).

– W związku z utworzeniem nowej grupy przedszkolnej zakupiono nowe meble, stoliczki, krzesła, ławeczki szatniowe oraz zabawki. Doposażyliśmy pracownie m.in. w monitor interaktywny, tablice magnetyczne i tablice korkowe. Dokonaliśmy przeglądu sprzętu komputerowego oraz zakupiliśmy oprogramowanie Office – dodaje dyrektor „Dwójki” Jolanta Tyl.

Letnie miesiące to również dobry czas na zakup nowych pomocy dydaktycznych i załatwienie spraw formalnych.

– Do szkoły dostarczono już część zamówionych podręczników i materiałów edukacyjnych dla uczniów. Czas wakacji to również przygotowanie aneksu do organizacji placówki, w tym zmiany kadrowe, przyjmowanie nowych uczniów oraz przygotowywanie dokumentów z uwzględnieniem wytycznych MEiN i GIS.
Pozostały czas wakacji pozwoli nam na przygotowanie pomieszczeń i terenu wokół na powitanie uczniów. Oby stacjonarnie – wypowiada się dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 Janina Lampkowska.

Wszyscy też mają na względzie obecne i ewentualne nowe obostrzenia związane z sytuacją epidemiczną w kraju.

– W związku z trwającą pandemią COVID-19 zostaną uaktualnione procedury bezpieczeństwa w oparciu o wytyczne MEiN, MZ oraz GIS. W celu zapewnienia bezpieczeństwa dokonano przeglądu budynków oraz placów zabaw. Na wypadek wprowadzenia zdalnej nauki nauczyciele są odpowiednio przeszkoleni i przygotowani do jej prowadzenia – wyjaśnia dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Mławie Mariusz Lempek.

Analogiczne procedury są wdrażane w pozostałych placówkach.
Wszystkim uczniom i pracownikom oświaty życzymy przyjemnego i bezpiecznego powrotu do szkół!
KN / UMM


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB