Sobota, 4 grudnia 2021. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Kolejny pirat drogowy zatrzymany dzięki KMZB

2021-08-18 08:36:50 (ost. akt: 2021-08-18 08:42:08)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: policja

Podziel się:

KMZB, czyli Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – to prosta aplikacja, dzięki której mieszkańcy mają wpływ na tworzenie bezpieczeństwa lokalnego. Wystarczy wejść na mapę i zaznaczyć zagrożenie, zgodnie z kategoriami. Dzięki takiemu zgłoszeniu w Wiśniewie, zatrzymano 16 sierpnia pirata drogowego.

Zagrożenie w kategorii – przekraczanie dozwolonej prędkości, zostało zgłoszone przez użytkownika 15 sierpnia, w Wiśniewie, na drodze relacji Wiśniewko-Wyszyny Kościelne.

Kolejnego dnia, dzięki wzmożonym kontrolom, patrol ruchu drogowego zatrzymał pirata drogowego, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością ponad 100 km/h.

Piratem drogowym okazał się 19-letni kierowca audi, mieszkaniec powiatu mławskiego.

Młody kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Budowanie bezpieczeństwa lokalnego zależy od każdego z nas, wejdź na mapę KMZB (https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html) i zobacz na czym to polega.

Wszelkie informacje znajdziesz także na stronie policja.pl, link: https://policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html
Informacja KPP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB