Niedziela, 5 grudnia 2021. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Pies pogryzł czternastolatkę. Dziewczynka trafiła do szpitala

2021-08-11 14:20:25 (ost. akt: 2021-08-11 14:29:22)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Podziel się:

Czternastoletnia dziewczynka została pogryziona przez psa. Z ranami klatki piersiowej trafiła do szpitala w Ciechanowie. Jak wynika z ustaleń mławskiej policji, agresywne zwierzę uciekło z kojca, nie było szczepione.

— Do zdarzenia doszło wczoraj - 10 sierpnia, po godz. 18.00, na terenie gminy Stupsk — informuje asp.szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie. — Jak wynika z ustaleń, 14-letnia dziewczynka pomagała sąsiadce przyprowadzić na podwórko dwa duże psy rasy mieszanej, które uciekły z kojca, brama na posesję była otwarta. Podczas zakładania jednemu z psów obroży, zwierzę wyrwało się i zaatakowało stojącą w pobliżu dziewczynkę.

Pogryzione dziecko, z obrażeniami klatki piersiowej, zostało przewiezione do szpitala w Ciechanowie.

Opiekująca się psami kobieta była trzeźwa. Właściciel zwierząt wyjechał.

— Policja szczegółowo wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia — kontynuuje asp.szt. Anna Pawłowska. — Jak ustalono, pies który zaatakował dziecko nie miał aktualnych szczepień. O losie zwierzęcia zdecyduje Powiatowy Lekarz Weterynarii.

Osobie, pod której opieką pies się znajdował, grożą poważne konsekwencje, w tym kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, to człowiek odpowiada za zwierzę, trzymając psa trzeba zachować maksymalne środki ostrożności, tak by zwierzę nikomu nie zagrażało. Tylko w ten sposób uda się zapobiec niebezpieczeństwu.
Informacja KPP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB