Piątek, 12 sierpnia 2022. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo

2021-08-09 12:00:00 (ost. akt: 2021-08-09 12:35:03)

Autor zdjęcia: Materiały Policji

Podziel się:

Od początku istnienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa Komenda Powiatowa Policji w Mławie odnotowała ponad 3800 zgłoszeń. W roku 2020 takich zgłoszeń było 849, a w tym roku do chwili obecnej jest ich ponad 500.

— Za wszystkie zgłoszenia dziękujemy. Cieszymy się, że mieszkańcy powiatu mławskiego wiedzą, że bezpieczeństwo w naszym otoczeniu zależy również od nich — komentuje asp. Aneta Prusik z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Mławscy policjanci od początku istnienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, potwierdzili i wyeliminowali ponad 1790 punktów — zagrożeń występujących na terenie służbowo podległym Komendzie Powiatowej Policji w Mławie, zaznaczonych przez mieszkańców powiatu mławskiego.

Są to najczęściej: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych czy niewłaściwa infrastruktura drogowa.

Punkty, które nie zostały jeszcze wyeliminowane są pod naszym nadzorem a działania policjantów będą prowadziły do eliminacji zagrożeń zgłoszonych przez społeczeństwo.

— Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest mobilnym narzędziem, które ma realny wpływ na poprawę naszego bezpieczeństwa — kontynuuje asp. Aneta Prusik. — Dzięki tej aplikacji możemy również pomagać. Pamiętajmy, że w katalogu dostępnych zagrożeń prócz tych, które dotykają nas bezpośrednio, są również takie, które mogą mieć wpływ na zdrowie i życie innych osób.

"Ty zgłaszasz, my reagujemy, razem pomagamy! Używając Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, prosimy o skorzystanie z wszelkich dostępnych funkcjonalności, w tym szczególnie z możliwości dodania opisu, co ułatwi szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących, a w konsekwencji być może uratuje komuś życie.

Apelujemy jednak o rozsądne korzystanie z aplikacji, ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji" — czytamy na stronie mławskiej KPP.

Pamiętajmy, że zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z bezpłatnego numeru alarmowego 112.

Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji.
Policja prosi o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.
Informacja KPP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB