Czwartek, 23 września 2021. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Finał „Wakacji z Maxem 2021”

2021-07-30 07:42:39 (ost. akt: 2021-07-30 09:41:01)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Wakacyjna akcja profilaktyczno – rekreacyjna pn. „Wakacje z Maxem” dobiegła końca. Wielki finał odbył się na terenie Mławskiej Hali Sportowej, przy ul. Piłsudskiego.

Organizatorem „Wakacji z Maxem” było Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem” oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie. Do akcji włączyli się mławscy policjanci.

Dobra zabawa połączona z nauką jak być bezpiecznym, to jest to – bo „Kręci nas bezpieczeństwo…”.

W czwartek 29 lipca mławscy profilaktycy wspólnie z dzielnicowymi, uczestniczyli w finałowym przystanku akcji profilaktycznej „Wakacje z Maxem” – teren Mławskiej Hali Sportowej.

W każdy czwartek lipca w czterech różnych miejscach na terenie Mławy były organizowane zajęcia i zabawy, które miały na celu wypełnienie czasu wolnego podczas wakacji w atrakcyjny sposób.

Na dzieci czekało wiele atrakcji, które poza nami przygotowała m.in. Miejska Biblioteka Publiczna, Straż Pożarna i zaprzyjaźnione z akcją osoby.

Przy policyjnym stoisku nie zabrakło konkursu „Odblask za rysunek”, „Znam znaki drogowe” lub można było wykonać odbitki linii papilarnych.

Młodzież chętnie uczestniczyła w quizie w ramach kampanii MSWiA, pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

Uczestnicy akcji rozwiązywali rebusy, krzyżówki i zagadki również z zakresu tematyki „cyberzagrożeń”.

Dzieci wykonywały dla nas rysunki przedstawiające zasady bezpieczeństwa na wakacjach – w tym nad wodą oraz w ruchu drogowym.

Pojawił się także policyjny radiowóz, który pozwalał poczuć się najmłodszym jak prawdziwy policjant w akcji. Policjanci też świetnie się bawili.

W dniu finału zostały rozlosowane nagrody rzeczowe wakacyjnej loterii, m.in. sprzęt sportowy, jak również wyłoniono i nagrodzono zwycięzców konkursów.

Wręczano nagrodzonym uczestnikom lokalnej akcji profilaktycznej dyplomy i medale.

W policyjnym punkcie profilaktycznym, podczas zabawy związanej z bezpieczeństwem na wakacjach, w nagrodę nasi milusińscy otrzymywali elementy odblaskowe oraz ulotki i naklejki w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno -edukacyjnej pn. „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
Informacja KPPKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB