Czwartek, 23 września 2021. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Prawie 900 tysięcy dofinansowania na Ciechanowską

2021-07-28 15:52:36 (ost. akt: 2021-07-28 15:59:28)

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

Dobra wiadomość dla wszystkich Mławian, a szczególnie tych, których domy są zlokalizowane przy ul. Ciechanowskiej. Miasto otrzymało dofinansowanie do przebudowy tego traktu i jeszcze w 2021 roku rozpocznie prace budowlane.

Mława kilkakrotnie starała się uzyskać dofinansowanie tego zadania, z różnych źródeł. Wnioski miasta, mimo że zawsze były wysoko oceniane, nie były kwalifikowane do dofinansowania.

W połowie lipca br. Urząd Miasta Mława otrzymał informację, że nowa, mławska inwestycja ostatecznie dojdzie do skutku, ponieważ otrzyma wsparcie finansowe w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Szacunkowy koszt przebudowy wyniesie 1.800.000 zł, a prawie połowę tej kwoty pokryją fundusze zewnętrzne z RFRD. Otrzymane dofinansowanie wyniesie bowiem 892.174,32 zł.

Zadanie pod nazwą: "Poprawa spójności komunikacyjnej Miasta Mława poprzez przebudowę ul. Ciechanowskiej" obejmuje przebudowę 378 metrów bieżących drogi o jezdni asfaltowej z ciągiem pieszo-rowerowym po stronie południowej i chodnikiem na całej długości od strony północnej.

Inwestycja obejmuje także budowę:
— zatoki postojowej na 16 samochodów osobowych;
— kolektora deszczowego;
— oświetlenia w technologii LED.

Prace rozpoczną się tuż po podpisaniu umowy o dofinansowanie. UMM przewiduje, że w tym roku wykonane zostaną prace ziemne związane z budową systemu odwodnienia, a w przyszłym powstaną pozostałe elementy drogi i ustawionych zostanie 17 słupów oświetleniowych.

Być może zupełnie nowa ulica Ciechanowska będzie oddana do użytku w trzecim kwartale 2022 roku.

Przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedzią burmistrza Sławomira Kowalewskiego na terenie Mławy w pierwszej kolejności przebudowywane są nawierzchnie ulic, przy których wszystkie posesje podłączono do kanalizacji sanitarnej.

UMM gratuluje mieszkańcom domów przy ulicy Ciechanowskiej, którzy w 100 procentach odpowiedzieli pozytywnie na apel ratusza i podłączyli swoje domy do sieci.
Magdalena Grzywacz/RP UMM


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB