Czwartek, 23 września 2021. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Umowy na dotacje, dotyczące wymiany źródeł ciepła, podpisane

2021-07-28 08:19:55 (ost. akt: 2021-07-28 08:25:52)

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski i Skarbnik Miasta Mława Justyna Aptewicz podpisali umowy z beneficjentami tegorocznego miejskiego programu dofinansowań wymiany źródeł ciepła. Zakwalifikowanych do otrzymania dotacji zostało 44 wnioskodawców.

Łącznie wnioskodawcy mogą otrzymać do 200.000 zł, gdyż właśnie taką pulę zarezerwowano na ten cel w tegorocznym budżecie miasta.

Dofinansowanie otrzymają mławianie wymieniający piece opalane paliwem stałym na ekologiczne źródła ciepła.

Po przeprowadzeniu inwestycji i okazaniu miastu faktur za zakup sprzętu, wnioskodawcy mogą otrzymać do 30 proc. wartości kosztów kwalifikowalnych (jednak nie więcej niż 4500 zł) zakupu kotła gazowego kondensacyjnego co najmniej klasy A z osprzętem, sterowaniem, armaturą zabezpieczającą i regulującą służącego do ogrzewania w systemie c.o., materiałów instalacyjnych służących modernizacji źródła ogrzewania, w tym układów powietrzno-spalinowych służących do doprowadzenia powietrza do komory spalania oraz odprowadzenia spalin z komory spalania kotła gazowego, zakupu zbiornika ciepłej wody użytkowej z osprzętem oraz zakupu usługi demontażu źródła ciepła zasilanego paliwem stałym i usługi montażu kotła gazowego wraz z włączeniem go do systemu grzewczego i podłączeniem do instalacji gazowej.

Przypomnijmy, że od 2017 r. na dotacje celowe na wymianę źródeł ciepła Miasto Mława przekazało ponad 1.550.000 zł. Z pomocy tej skorzystało 265 właścicieli nieruchomości na terenie Mławy.
KN / KSM
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB