Czwartek, 21 października 2021. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Nowa baza sportowa dla uczniów i sportowców

2021-07-27 07:30:22 (ost. akt: 2021-07-27 07:34:28)

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

Prace związane z przebudową bazy sportowej zbliżają się do finiszu. Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji remontujemy boisko centralne oraz infrastrukturę lekkoatletyczną. Wszystko zostało odnowione.

Mamy nową płytę boiska, na które posiano murawę (trawa jest obecnie w fazie wzrostu i wymaga intensywnej pielęgnacji).

Została wykonana wylewka betonowa, na której obecnie układana jest niebieska nawierzchnia sześciotorowej bieżni.

– Mamy chwilowe opóźnienie, jeśli chodzi o realizację tego elementu infrastruktury, ze względu na warunki atmosferyczne. Ulewne deszcze, które nawiedziły w ostatnim czasie Mławę, spowodowały zwłokę w układaniu finalnej nawierzchni bieżni. Jednak termin zakończenia robót w chwili obecnej nie jest zagrożony – wyjaśnia Szymon Zejer, Zastępca Burmistrza Miasta Mława.

Dodatkowo miasto wykonało nowe ogrodzenie wokół stadionu i zrewitalizowało bramę wejściową.

Na zlecenie Burmistrza Miasta Mława pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego w Mławie wykonują prace porządkowe na terenie MOSiR.

Układana jest przez nich kostka betonowa przy wejściu głównym na stadion, a także wokół bieżni – tam, gdzie do tej pory nie było chodnika.

Również przy Szkole Podstawowej nr 7 prace są już na ukończeniu. Trwają prace pielęgnacyjne przy nowo utworzonych obszarach zielonych.

Przypomnijmy – przy „Siódemce” powstało nowe boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią, wokół którego zbudowano trzytorową bieżnię tartanową o długości 200 metrów.

Szkolna baza sportowa wzbogaciła się również o bieżnię sześćdziesięciometrową, a także wielofunkcyjne boisko tartanowe.

Obszar uzupełniają skwery i trawniki. Zgodnie z planem infrastruktura sportowa będzie dostępna dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 tuż po ich powrocie z wakacji – od 1 września br.

Przebudowy bazy MOSiR oraz infrastruktury sportowej przy SP 7, kosztowały ponad 11.000.000 zł.

Miasto Mława otrzymało na ten cel dofinansowanie w ramach programu Sportowa Polska w wysokości 50 proc. kosztów kwalifikowalnych.
Magdalena Grzywacz/RP UMM


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB