Poniedziałek, 18 października 2021. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Pijani kierowcy. Na szczęście zatrzymani

2021-07-21 13:50:00 (ost. akt: 2021-07-21 13:51:37)

Autor zdjęcia: policja

Podziel się:

Kierowca volkswagena miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, kiedy wsiadł za kierownicę. Jak oświadczył interweniującym policjantom, wypił kilka piw na odpuście w Dzierzgowie. To nie był jedyny przypadek w ostatnich dniach kiedy za kierownicą zasiedli pijani kierowcy.

Do wspomnianego zdarzenia doszło w piątek 16 lipca przed godz. 17.00. 45-letni mieszkaniec Mławy, po przejechaniu kilkunastu kilometrów, na skrzyżowaniu ulic w Wieczfni Kościelnej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z kierującym BMW mieszkańcem powiatu mławskiego.

Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Kierowca BMW był trzeźwy, natomiast kierujący volkswagenem miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.
Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Za przestępstwo to grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Następnego dnia, 17 lipca, rano zatrzymano kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Tym razem 25-letni obywatel Ukrainy, który, prowadząc opla na ul. Zabrody w Mławie, miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Został zatrzymany przez przypadkowego świadka, który wezwał policję.

Jak się okazało podczas interwencji, za kierownica auta siedział przebywający w Mławie 25-letni obywatel Ukrainy. W samochodzie przewoził trzeźwego pasażera, właściciela pojazdu. Właściciel, za udostępnienie swojego auta osobie nietrzeźwej, został ukarany mandatem.

Zatrzymany kierowca został osadzony w policyjnym areszcie. Podejrzanemu grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

— Reakcja świadka tego zdarzenia, to kolejny przykład odpowiedzialnego zachowania na drodze. Bezpieczeństwo zależy od każdego z nas — komentuje asp.szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Wieczorem tego samego dnia, czyli 17 lipca dyżurny mławskiej Policji odebrał zgłoszenie, dotyczące podejrzanie zachowującego się kierowcy audi.

Patrol ruchu drogowego zauważył wskazany pojazd na mławskiej obwodnicy drogi krajowej nr 7 i zatrzymał kierującego do kontroli. 42-letni mieszkaniec Warszawy miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

W rozmowie z policjantami oświadczył, że zanim wsiadł za kierownice, wypił jedynie dwa piwa. Jak się okazało, zatrzymany ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Jego samochód został odholowany a kierowca trafił do policyjnego aresztu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, pomimo obowiązującego zakazu sądowego, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje – Twoja reakcja ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa. Widząc podejrzanie zachowującego się na drodze kierowcę, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i przekaż informację. Możesz to zrobić anonimowo.

Jeśli sądzisz, że Policję powiadomi ktoś inny, bo nie tylko Ty jesteś świadkiem niebezpiecznej sytuacji, może być za późno, by zapobiec tragedii. Reaguj!
Informacja KPP


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB