Czwartek, 19 maja 2022. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Uciekał przed policją w... pole kukurydzy

2021-07-21 11:50:39 (ost. akt: 2021-07-21 12:08:01)
Poszukiwany 27-latek schował się przed policją w kukurydzy

Poszukiwany 27-latek schował się przed policją w kukurydzy

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Pijany, poszukiwany 27-letni mieszkaniec powiatu mławskiego, najpierw uciekał przed policjantami oplem, a później porzucił samochód i wskoczył w pole kukurydzy. Policjanci jednak go złapali. Trafił do aresztu.

— Zatrzymany po pościgu 27-letni mieszkaniec powiatu mławskiego był poszukiwany do obycia kary pozbawienia wolności, miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu — informuje asp.szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie. — Próbował zgubić policyjny pościg, uciekając pieszo w pole kukurydzy. Trafił do policyjnego aresztu.

W poniedziałek w nocy policjanci z posterunku policji w Szreńsku, na trasie Luszewo – Ratowo, zauważyli opla, którym kierował poszukiwany przez Policję 27-letni mieszkaniec powiatu mławskiego.

Funkcjonariusze chcieli zatrzymać kierowcę do kontroli, lecz on zaczął uciekać.

— Nie mogąc zgubić policyjnego pościgu, zatrzymał pojazd w pobliżu pola kukurydzy i już pieszo zaczął uciekać policjantom — kontynuuje asp.szt. Anna Pawłowska. — Po chwili został zatrzymany w polu kukurydzy.

Jak się okazało, 27-latek, poza nakazem doprowadzenia do zakładu karnego, miał także sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Podczas zatrzymania był agresywny, znieważał policjantów i groził im. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. W ciągu jednej chwili dopuścił się kilku przestępstw.

Wczoraj — 20 lipca 2021 usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niestosowania się do sądowego zakazu kierowania pojazdami, niezatrzymania się do kontroli drogowej, grożenia oraz znieważenia policjantów.

Zatrzymany został osadzony w areszcie śledczym. Grozi mu długoletni wyrok. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB