Czwartek, 19 maja 2022. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

37-latek zatrzymał pijanego kierowcę i wezwał policję

2021-07-09 12:44:31 (ost. akt: 2021-07-09 12:54:22)

Autor zdjęcia: Archiwum policji

Podziel się:

Pijany kierowca opla jechał całą szerokością drogi, zmuszając innych do zjeżdżania na pobocze. 37-letni mieszkaniec powiatu mławskiego zatrzymał bezmyślnego kierowcę, zabrał mu kluczyki i wezwał policję.

— To bohaterskie działanie przypadkowego świadka zapobiegło niebezpieczeństwu — komentuje asp.szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Do zdarzenia doszło wczoraj w południe na trasie Mława - Szreńsk w miejscowości Modła.

— Świadek zauważył jadącego z naprzeciwka kierowcę opla, poruszającego się całą szerokością jezdni, który swoim zachowaniem zmuszał innych kierujących do wykonywania nagłych manewrów i zjeżdżania na pobocze. Widząc to, zawrócił i ruszył za podejrzanym kierowcą — relacjonuje rzeczniczka mławskich policjantów.
— W Modle wyprzedził opla i zatrzymał swój samochód na pasie ruchu.

Gdy kierowca opla zwolnił i zatrzymał się, świadek podbiegł do niego i przez otwartą szybę od strony kierowcy, zabrał kluczyki a następnie powiadomił Policję.

Jak się okazało, za kierownicą opla siedział 61-letni mieszkaniec powiatu mławskiego. Od mężczyzny czuć było intensywny zapach alkoholu, kontakt z nim był utrudniony.

Zatrzymany nie był w stanie poddać się badaniu alkotestem. Został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwy kierowca stracił już prawo jazdy. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Mławska policja dziękuje świadkowi za interwencję i ujęcie nietrzeźwego kierowcy. Takie zachowanie świadczy o ogromnej odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowemu.

Jest przykładem bohaterskiego działania, dzięki któremu nie doszło do groźnego dla życia i zdrowia zdarzenia.
Informacja KPP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB