Piątek, 12 sierpnia 2022. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Uwaga na nietrzeźwych kierowców!

2021-07-06 08:59:33 (ost. akt: 2021-07-06 09:03:29)

Autor zdjęcia: archiwum

Podziel się:

Podczas weekendu na drogach powiatu mławskiego policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych za kierownicą. Jeden z nich miał w organizmie ponad 2,40 promila alkoholu.

Pomimo apeli o trzeźwość za kierownicą wciąż niestety nie brakuje kierowców, mających za nic bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego tak ważna jest reakcja świadków.

Podczas weekendu na drogach powiatu mławskiego policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych za kierownicą. Jeden z nich miał w organizmie ponad 2,40 promila alkoholu.

Kierowca fiata seicento został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego w piątek wieczorem, na drodze W 615 w miejscowości Konopki. 39-letni mieszkaniec pow. mławskiego w organizmie miał ponad 2,40 promila alkoholu.

Jak oświadczył w rozmowie z interweniującymi policjantami, zanim wsiadł za kierownicę wypił trzy duże piwa i „setkę” wódki, a tak w ogóle pił już czwarty dzień, świętując imieniny.

Jak się ponadto okazało, kierowca nie miał uprawnień do kierowania. Stracił je już wcześniej za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Tego samego dnia, tuż przed północą, na ul. Napoleońskiej w Mławie, ten sam patrol ruchu drogowego zatrzymał kolejnego nietrzeźwego kierującego.

26-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 1,60 promila alkoholu. Jak stwierdził w rozmowie z policjantami, zanim wsiadł za kierownicę, wypił litr piwa. Patrol zatrzymał kierującemu prawo jazdy.

W niedzielę rano, na ul. Krajewo w Mławie doszło do kolizji. Kierujący oplem zjechał z drogi do rowu.

Na miejscu zdarzenia, interweniujący patrol prewencji zatrzymał dwóch nietrzeźwych mężczyzn w wieku 27 i 32 lat, mieszkańców Mławy.

Jak stwierdzili w rozmowie z patrolem, byli pasażerami opla a kierowca uciekł z miejsca zdarzenia.

Przy 32-latku policjanci odnaleźli kluczyki od stojącego w rowie opla. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,30 promila alkoholu.

Obaj „pasażerowie” trafili do policyjnego aresztu. Trwają ustalenia policji.

Wszystkim zatrzymanym nietrzeźwym kierującym, zgodnie z kodeksem karnym grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowania prowadzi mławska komenda Policji.
Informacja asp.szt. Anna Pawłowska


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB