Czwartek, 23 września 2021. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

NOCNY POŚCIG ZA PIJANYM KIEROWCĄ AUDI

2021-07-05 14:07:28 (ost. akt: 2021-07-05 14:14:07)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Sceny jak z filmu akcji. Uciekając przed policją, uderzał pojazdem w ścigające go radiowozy i próbował zepchnąć je z drogi. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dopuścił się też kilku przestępstw oraz licznych wykroczeń.

— Trwają czynności mławskiej Policji w sprawie nietrzeźwego kierowcy, który w nocy z soboty na niedzielę, na terenie Mławy, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekając uderzał pojazdem w ścigające go radiowozy, próbując zepchnąć je z drogi. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dopuścił się też kilku przestępstw oraz licznych wykroczeń. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu — informuje asp. szt. Anna Pawłowska, oficer praswoy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Dyżurny mławskiej komendy Policji w niedzielę tuż po godz. 3.00 w nocy, odebrał zgłoszenie, dotyczące nietrzeźwego kierowcy audi.

— Interweniujący patrol prewencji zauważył podejrzanego kierującego w pobliżu jednej ze stacji paliw w Mławie — kontynuuje asp. szt. Anna Pawłowska. — Kierowca jednak zlekceważył sygnały do zatrzymania się i ruszył do ucieczki.

Do pościgu dołączył drogi patrol. Kierujący audi, uderzając w ścigające go radiowozy, próbował zepchnąć je z drogi. W trakcie ucieczki urwał jedną z opon w swoim audi i jadąc na feldze, uciekał przez centrum miasta.

Kilka przecznic dalej został zatrzymany, po tym jak uderzając autem, wyrwał znak „przejście dla pieszych”.

Zatrzymany, pijany pirat drogowy, to 32-letni mławianin. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Podczas pościgu uszkodził dwa radiowozy, dwóch policjantów zostało rannych. Po udzieleniu pomocy medycznej, zostali zwolnieni ze szpitala.

32-latek trafił do policyjnego aresztu. Jest podejrzany o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz stosowanie przemocy w celu zmuszenia funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych.

Odpowie także za liczne wykroczenia drogowe. Stracił już prawo jazdy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Informacja KPP


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB