Czwartek, 23 września 2021. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Marihuana wśród pomidorów i ogórków

2021-07-01 11:06:53 (ost. akt: 2021-07-01 11:13:58)
Konopie znalezione w ogródku 30-latka

Konopie znalezione w ogródku 30-latka

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

W swoim ogrodzie, pod folią, obok dorodnych krzaków pomidorów i ogórków, hodował konopie indyjskie. Niepozorna uprawa dostarczy mu teraz…. kłopotów. Policja odwiedziła ogród 30-letniego mieszkańca powiatu mławskiego.

— Uprawianie konopi, innych niż włókniste, zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, jest przestępstwem — informuje asp.szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie. — Niewielka, bo warta około 3 tysięcy złotych, uprawa krzaków konopi indyjskich, dostarczy teraz właścicielowi kłopotów.

30-letni mieszkaniec jednej z miejscowości w pobliżu Mławy, tłumaczył policjantom z referatu do walki z przestępczością gospodarczą, że podobnie jak pomidory i ogórki, krzaki konopi uprawiał na własne potrzeby.

Wczoraj 30 czerwca po południu, nielegalna część ogrodowych upraw została zabezpieczona przez policjantów, a ich właściciel usłyszał zarzut z art. 63 ust 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – „Kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, lub krzew koki, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”
Informacja KPPKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB