Sobota, 4 grudnia 2021. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Kierowca dafa miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie

2021-06-21 16:47:15 (ost. akt: 2021-06-21 16:53:16)

Autor zdjęcia: policja

Podziel się:

Minął kolejny weekend i kolejni zatrzymani nietrzeźwi kierowcy na drogach powiatu mławskiego. Pomimo apeli o rozsądek i trzeźwość na drodze, nadal nie brakuje tych, którzy po alkoholu wsiadają za kierownicę, narażając na śmiertelne niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Dlatego tak ważna jest reakcja świadków – reaguj. Właśnie dzięki reakcji świadka, policjanci zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę ciężarowego dafa.

Do zdarzenia doszło w sobotę rano na terenie Mławy. Kierowca TIRa wjechał na parking jednego z zakładów pracy.

Jego zachowanie za kierownicą wzbudziło podejrzenie przypadkowej osoby. Świadek powiadomił Policję.

Kierowca dafa, na widok interweniujących policjantów, zamknął się w kabinie ciężarówki.

Policjanci wybili szybę w pojeździe i siłą wyprowadzili pijanego kierowcę z samochodu.

Nietrzeźwym kierowcą okazał się 38-letni obywatel Rosji. W organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Z parkingu trafił do policyjnego aresztu.

W niedzielę wieczorem na ul. Sienkiewicza w Mławie, patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego, kierującego oplem. 36-letni obywatel Ukrainy miał w organizmie ponad 1,90 promila alkoholu. Został osadzony w policyjnym areszcie, a jego samochód odholowany.

Tego samego dnia po godz. 7 rano, patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierującego volkswagenem. 39-letni mieszkaniec Warszawy był zaskoczony swoim stanem.

Jak oświadczył kontrolującym go policjantom, pił alkohol poprzedniego dnia i sądził, że wytrzeźwiał. W organizmie miał ponad 0,70 promila alkoholu. Przewoził pasażera.

Wszyscy zatrzymani stracili prawo jazdy, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi im wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowania prowadzi wydział kryminalny mławskiej komendy Policji.
Informacja asp. szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB