środa, 26 stycznia 2022. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Ślubowanie klas mundurowych Akademickiego Centrum Kształcenia w Mławie

2021-06-21 11:37:23 (ost. akt: 2021-06-21 12:21:04)

Autor zdjęcia: ACK

Podziel się:

Ślubowanie uczniów klas mundurowych Akademickiego Centrum Kształcenia w Mławie jest tradycją od kilku lat, odbywało się w Święto Niepodległości 11 listopada. Pandemia sprawiła, że można je było zorganizować dopiero teraz.

17 czerwca w Akademickim Centrum Kształcenia w Mławie odbyło się ślubowanie uczniów klas policyjnych i wojskowych.

Z uwagi na pandemię, uroczystość mogła się odbyć dopiero teraz, choć tradycją było, że ta niezwykła uroczystość odbywała się w Święto Niepodległości, czyli 11 listopada. Tak było od kilku lat, jednak restrykcje związane z COVID-19 wstrzymały ją do tego czasu.

Jak czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Mławie, uczniowie Akademickiego Centrum Kształcenia: "na co dzień, poza zwykłym planem lekcji, uczestniczą w zajęciach poświęconych służbie w Policji i wojsku. Wraz z nauczycielami, od wielu lat wspierają lokalne działania profilaktyczne mławskiej Policji.

Angażują się w akcje prewencyjne, poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym, biorą udział kampaniach przeciwko przemocy.

Choć są bardzo młodzi, z dumą noszą szkolny mundur z napisem klasa policyjna.
W szeregach mławskiej policji pełnią już służbę absolwenci ACK.

Uczniom klas mundurowych życzenia wszelkiej pomyślności oraz spełniania życiowych marzeń złożył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mławie podinsp. Krzysztof Hincman. Komendant wręczył uczniom klas policyjnych upragnione pagony.

Na zakończenie uroczystości, delegacja uczniów, wraz z gośćmi oraz dyrekcją szkoły, złożyła kwiaty pod tablicą, upamiętniającą pierwszego Komendanta Powiatowego Policji Państwowej w Mławie kom. Apoloniusza Strzeleckiego".

Mławscy policjanci pogratulowali wszystkim uczniom oraz życzyli wspaniałych, bezpiecznych wakacji. Zaprosili też do dołączenia w swoje szeregi.
Także gratulujemy i życzymy sukcesów.
red.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB